Szkoła Podstawowa Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie

Rok szkolny 2017/2018

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

        Uroczyste zakończenie roku szkolnego  2017/2018 odbyło się 22 czerwca2018. Rozpoczęło się od wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu państwowego. Delegacja uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły przeszła do „Kącika Patrona” celem oddania czci i hołdu oraz złożenia kwiatów.

        Następnie Pani Dyrektor Jolanta Szpunar podsumowała miniony rok szkolny 2017/2018 - wręczyła nagrody i stypendia wzorowym uczniom oraz podziękowania dla Grona Pedagogicznego, Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i Rodzicom. Szczególną wdzięczność wyraziła wobec naszych Przyjaciół: Rodu Zamoyskich, Zkładów Tłuszczowych w Bodaczowie oraz BS w Szczebrzeszynie

Nagrody oraz stypendia po raz kolejny zostały ufundowane przez Rodzinę Zamoyskich. Na zakończenie Dyrektor uczuliła zebranych na bezpieczne i rozważne korzystanie z wakacyjnego odpoczynku.

            Uroczystość uświetniła część artystyczna w wykonaniu uczniów klas 0 - III  oraz chóru szkolnego, którą zakończono odśpiewaniem  hymnu szkoły. Po czym uczniowie udali się do klas na ostanie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.

 

            Życzymy wszystkim bezpiecznych i wspaniałych wakacji !

             Do zobaczenia we wrześniu.

 

przejdź do galerii

Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości

     Dla uczczenia 100 – tnej rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości, szkoły i placówki oświatowe z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie, Delegatura w Zamościu postanowiły wspólnie ustanowić Rekord Polski w największej liczbie osób tańczących Poloneza w wielu lokalizacjach. Poloneza tańczono też na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie.

     Równo o godz. 11 rozpoczął się taniec, w którym– zatańczyło 114 par, a wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły ponadgimnazjalnej, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół.

     Nasza szkoła również włączyła się w to wydarzenie. Uczniowie z klas IV – VII  tańczyli pięknie i dostojnie - dokładnie tyle ile wynosi długość całego utworu, czyli 7 minut i 45 sekund.

     Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości  - odbył się pod honorowym patronatem Wojewody Lubelskiego – Pana Przemysława Czarnka oraz Lubelskiego Kuratora Oświaty – Pani Teresy Misiuk.

 

przejdź do galerii

Bezpieczne wakacje - pogadanka pielęgniarki

      W dniu 19 czerwca 2018r. pielęgniarka szkolna pani Alicja Pietrykowska przeprowadziła pogadankę na temat „Bezpieczne wakacje". Podjęła w niej szereg zagadnień – bezpieczna droga, zabawy nad wodą, szkodliwe działanie słońca, właściwe odżywianie w czasie upałów, postępowanie w przypadku zatrucia salmonellą, grzybami, ukąszenia kleszcza, żmij.

 

przejdź do galerii

Wycieczka do „Wioski Przygody Frajda”

W dniu 13.06.2018r. uczniowie klas 0-III wraz ze swoimi  Paniami wychowawczyniami  uczestniczyli w niezapominanej i pełnej atrakcji wycieczce do ”Wioski Przygody - Frajda"  położonej w malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu.

Uczniowie wzięli udział w przeróżnych grach i zabawach rekreacyjno-integracyjnych: rzut moherowym beretem, mini szczudła, gąsienica, przeciąganie liny, wyścigi w workach, narty wieloosobowe, rzuty na celność, spodnie wieloosobowe, siłacze i kacze stopy.

           Następnie odwiedziliśmy Wioskę Indian, w której rozpaliliśmy ogień krzemieniem, piłowaliśmy pniak piłą „moja – twoja”, wbijaliśmy gwoździe w wielki pniak, strzelaliśmy z łuku do tarczy, po czym malowano nam twarze na barwy indiańskie. Na chwilę zamieniliśmy się w poszukiwaczy skarbów i szukaliśmy monet zakopanych w piasku. Największą i najbardziej wyczerpującą konkurencją na czas i ilość wydojonego „mleka” okazało się dojenie „sztucznej krowy” . Po wyczerpujących  atrakcjach przewodnicy zaprosili nas na herbatę i kiełbaski pieczone na grillu. Punktem końcowym był tor przeszkód: czołganie, wspinanie, przejście po belkach i równoważniach, pajęczyna, wiszący most i wiele innych. W międzyczasie mniej odważni uczniowie mieli okazję do wspólnych rozgrywek sportowych w piłkę nożną lub piłkę siatkową. Na zakończenie wycieczki każdy uczeń otrzymał pamiątkową monetę.

           Był to bardzo atrakcyjny wyjazd, który poprzez wspólną integrację i zabawę wyzwolił pozytywne emocje i uśmiech na twarzy każdego ucznia.

 

 przejdź do galerii

Podsumowanie konkursów informatycznych

       Uroczyste podsumowanie regionalnych konkursów informatycznych odbyło się 12 czerwca w Lubelskim  Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Zamościu. Wzięli w nim udział finaliści i laureaci konkursów: z opiekunami, przedstawiciele LSCDN w Zamościu, organizatorzy konkursów oraz sponsorzy. Najpierw zabrała głos Konsultant Edukacji Informatycznej LSCDN Agata Waszek. Następnie przewodniczący konkursów przedstawili podsumowanie wyników, tj. statystyki, tematykę zadań konkursowych oraz najlepszych uczniów.

Laureaci, finaliści oraz nauczyciele przygotowujący uczniów do konkursów otrzymali medale, dyplomy i podziękowania. Zwycięskie drużyny otrzymały puchary.

 

      Uczniowie naszej szkoły: Adam Derewiecki, Patryk Grygiel i Maciej Wojciechowski uzyskali tytuł finalisty XIV Regionalnego Konkursu Informatycznego dla uczniów  szkół podstawowych 2018. Drużynowo zajęli 3 miejsce.

      Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

 

przejdź do galerii

ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

            Dnia 4 czerwca 2018r. obchodziliśmy XII rocznicę nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej. Mottem tegorocznych obchodów Święta Patrona i 100 - lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości była Róża Zamoyska jako wzór patriotyzmu i bohaterskiej Polki. Dzień rozpoczęliśmy okolicznościową akademią. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor, która zwróciła uwagę na to, abyśmy w bieżącym roku szkolnym spojrzeli na Różę Zamoyską – jako Osobę Kochającą Najcenniejszy Skarab Ojczyzny – Dzieci oraz wszystkich tych, którzy potrzebowali wsparcia i pomocy. „Pomimo, iż Róża i Jan Zamoyscy z Rodziną są niedoścignionym dla nas wzorem – zrobimy wszystko, aby chociaż po części podążać za Ich przykładem. Budujmy człowieczeństwo na właściwych wartościach. Obierzmy sobie za cel pomoc tym, co jej potrzebują, ofiarność, życzliwość, przyjaźń, miłość oraz nieugiętość wobec przeciwności losu.

            Bądźmy dla siebie ludźmi, którzy będą dawać, pomagać i nie będą czekać na nagradzanie.

             Przekażmy naszym dzieciom – jakże cenne wartości, pomóżmy im zrozumieć, co znaczy święte słowo: Człowiek, Ojczyzna, Polska. Wskażmy, czym była dla Róży i Jana Zamoyskich Ojczyzna i co można dla niej zrobić narażając własne i męża życie – ratując najcenniejszy skarb – Dzieci!

            Tak jak czyniła Róża i Jan Zamoyscy, i tak jak robią ich Dzieci oraz  Wnuki”

            Następnie uczniowie klas I – VII przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „ Wzór patriotyzmu zostawiła, to bohaterska Polka…”. W ramach, którego wysłuchaliśmy wzruszających piosenek oraz usłyszeliśmy przepiękne wiersze
 z repertuaru Jana Zamoyskiego i własnej interpretacji uczniów o Róży Zamoyskiej i Jej Rodzinie oraz  o Ojczyźnie.

            Po krótkiej przerwie uczniowie obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologiczno - wychowawczej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „ Jaki  piękny jest świat – kiedy panuje miłość i dobro”.

             Następnie na szkolnym boisku odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Cieszyły się one dużym powodzeniem. Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na plac zabaw, gdzie odbył się konkursy: piosenki patriotycznej i konkurs „Mam talent”, na którym uczniowie zaprezentowali swoje uzdolnienia muzyczne, wokalne, recytatorskie, akrobatyczne. Nauczyciele wchodzący w skład jury ocenili występy uczniów i wręczyli wyróżnionym atrakcyjne nagrody.

            Jedną z atrakcji tego świątecznego dnia był smaczny poczęstunek – kiełbaski z grilla i obwarzanki. Uczniowie mieli także możliwość pokosztowania słodkiej waty cukrowej.

            Nasze spotkanie miało rodzinny charakter: rodzice, i ich pociechy zaangażowali się w wspólne przygotowanie zadań konkursowych. Stawialiśmy przede wszystkim na pracę w zespole. Przyjaźń, współpracę i więzi międzyludzkie, a także na atrakcyjne spędzenie czasu.

DZIĘKUJEMY!

 

przejdź do galerii

 

Wycieczka nad Morze Bałtyckie

      W dniach 28 - 30.05.2018 odbyła się wycieczka szkolna nad Morze Bałtyckie, w której brali udział  uczniowie naszej szkoły, klas IV-VII. Zwiedziliśmy zamek w Malborku oraz pola i muzeum bitwy pod Grunwaldem. W programie wycieczki było  zwiedzanie Gdańska, Gdyni i Sopotu . Dużą atrakcją okazał się pobyt w Słowińskim Parku Narodowym i wędrówki po  najwyższych wydmach w Polsce. Uczestnicy wycieczki podziwiali polskie morze spacerując brzegiem na Przylądek Rozewie . 

 

przejdź do galerii

BIEG PO ZDROWIE

       Dnia 27 lutego 2018 r. zainicjowaliśmy w Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie w klasie IV— PROGRAM ANTYTYTONIOWEJ EDUKACJI ZDROWOTNEJ: ‘Bieg po zdrowie”. Nieco wcześniej, 15 lutego, na zebraniu z rodzicami wychowawczyni klasy IV poinformowała zebranych rodziców o przystąpieniu szkoły do w/w programu, zapoznała z założeniami i celami programu realizowanego pod auspicjami GIS. Nauczycielka przeprowadziła też ankiety wstępne.  W realizację programu włączyli się: Dyrektor szkoły Jolanta Szpunar, matematyk p. Paweł Kryszczuk, plastyk p. Anna Pańczyk oraz drużynowa harcerskiej drużyny „Zawisza” działającej przy naszej szkole – p. Ewa Mazur.

 

 

Dzieci są uzdolnione plastyczne, toteż wykorzystano te zdolności w zespołowym wykonywaniu zadań. Korzystając z umiejętności polonistki metodą dramy przeprowadzono zajęcia, w której uczniowie zaprezentowali asertywną odmowę. Scenki dramowe bardzo podobały się dzieciom.

 

 

Pielęgniarka szkolna pani Alicja Pietrykowska przeprowadziła dwie ciekawe pogadanki na temat szkodliwości palenia papierosów.

 

przejdź do galerii

 

 

XXI SPOTKANIA TEATRALNE

      Dnia 16.05.2018r. uczniowie oddziału przedszkolnego pod opieką swoich Pań i Rodziców uczestniczyli 
w XXI Spotkaniu Teatralnym „Bawmy się w teatr” w MDK Szczebrzeszyn. Celem przeglądu było między innymi promowanie edukacji teatralnej wśród dzieci, wzajemna inspiracja do twórczej zabawy w teatr oraz rozbudzanie wrażliwości artystycznej i scenicznej. Najmłodsi naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Ratujmy wiosnę!”, który propagował dbanie o środowiska z zachowaniem harmonii przyrody i wzajemnych relacji opartych na dobroci, przyjaźni i miłości. Dzieci wspaniale poradziły sobie w roli aktorów, pokonując lęk i nieśmiałość, a ich wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru.

      Dyrekcja w imieniu pań wychowawczyń oraz dzieci  serdecznie dziękuje  Rodzicom za zaangażowanie, dobroć i wsparcie, a Organizatorom z MDK za pamiątkowy dyplom i słodką niespodziankę.

 

przejdź do galerii

UROCZYSTOŚCI PATRIOTYCZNE - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

     3 maja 2018 roku społeczność naszej szkoły aktywnie uczestniczyła w gminno- parafialnych obchodach 227 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystości rozpoczęły się okolicznościowym wystąpieniem  Burmistrza Szczebrzeszyna Pana Mariana Mazura.

Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno- muzyczny pt. „W drodze do Niepodległej od Maja 1791 do 11 listopada 2018”  Pieśni patriotyczne przeplecione zostały poezją o Ojczyźnie oraz treściami historycznymi ukazującymi burzliwe losy naszej Niepodległej od jej upadku i rozbiorów, aż po odzyskanie niepodległości i współczesność.

     Po uroczystej Mszy św. w intencji Ojczyzny na placu przy kościele św. Mikołaja zasadzony został przez przedstawicieli władz lokalnych „Dąb Niepodległości”.

    Następnie władze miasta, starostwa powiatowego, poczty sztandarowe i zebrani uczestnicy uroczystości, w tym delegacja harcerzy naszej drużyny „Zawisza”, Dyrektor Szkoły oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”, nauczyciele, rodzice przeszli pod pomniki i złożyli wieńce.

    Uroczystości zakończyły się w MDK w Szczebrzeszynie, gdzie uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Szczebrzeszynie poprowadzili śpiew pieśni patriotycznych.

 

przejdź do galerii

Sadzenie „Dębu Niepodległości”

          W przededniu tak wzniosłego święta z okazji 227 rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia podczas której nasi uczniowie zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „W drodze do Niepodległej  - od 3 Maja 1791 do 11 Listopada 2018”.

           Po czym cała Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie udała się przed budynek szkoły , gdzie miało miejsce uroczyste posadzenie dębu w ramach akcji „Dąb Niepodległości”.

           Jako pierwsza do posadzenia dębu została oficjalnie poproszona Pani Dyrektor – Jolanta Szpunar, następnie jako reprezentant Zespołu Nauczycieli – Pan Paweł Kryszczuk oraz Arkadiusz Nosek, potem gospodarze Samorządów Klasowych z każdej klasy oraz oddziału przedszkolnego. Drzewko dębu przekazane zostało nam przez Nadleśnictwo Zwierzyniec.

           W obecności pocztu sztandarowego, zebranych dziadków, rodziców oraz całej Społeczności SP Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie – byliśmy świadkami tego niecodziennego i jakże wzniosłego wydarzenia. Dąb otoczono biało – czerwoną wstęgą i drewnianym płotkiem, aby mógł bezpiecznie rosnąć. Na płotku umieszczono tabliczkę, która będzie przypominała następnym pokoleniom o 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.

 Niechaj „Dąb Niepodległości” rośnie nam z nadzieją  „… doczekania lepszych dni …”.

 

 

 

 

przejdź do galerii

 

 

 

· APEL - ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA

         Dnia 26 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z 227 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Po wprowadzeniu sztandaru i odśpiewaniu hymnu państwowego wysłuchaliśmy okolicznościowego przemówienia Pani Dyrektor.

         Następnie uczniowie naszej szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny  „W drodze do Niepodległej – od 3 maja 1791 do 11 listopada 2018 ”. Scenariusz  został opracowany pod kierunkiem Dyrektor Szkoły Jolanty Szpunar,  zespołu nauczycieli: M. Mielniczek, J. Ochmańska, M. Piaskowska, L. Godzisz, A. Wiatrowska, natomiast o oprawę muzyczną zadbała Pani Anna Pańczyk – nauczyciel muzyki. Uroczystość zakończyło wspólne odśpiewanie hymnu szkoły oraz   posadzenie „Dębu Niepodległości” przed budynkiem naszej szkoły.

 

przejdź do galerii

 

 

Rajd rowerowy do Zwierzyńca

       W ramach sprawowanego patronatu nad naszą szkołą przez Roztoczański  park Narodowy otrzymaliśmy wyjątkową propozycję dotyczącą przeprowadzenia dla uczniów naszej szkoły zajęć na terenie ośrodka edukacyjnego RPN. Pod opieką nauczycieli 27 kwietnia 2018r. uczniowie klas V- VII udali się rowerami do Zwierzyńca oraz Florianki. Realizując programy „Roztoczański Park Narodowy i My”, „Trzymaj formę” oraz „Bieg po zdrowie” uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w zajęciach terenowych i kameralnych prowadzonych przez pracowników edukacyjnych RPN.

Program zajęć obejmował:

  • Zwiedzanie wystawy „W krainie jodły, buka  i tarpana”
  • Prezentacja filmu „W krainie jodły, buka  i tarpana”
  • Zwiedzanie wystaw zmiennych
  • Poczęstunek (grill  - pieczenie kiełbasek)
  • Zwiedzanie izby leśnej na Floriance
  • Zwiedzanie hodowli konika polskiego
  • Przejście ścieżką dendrologiczną

         Ten dzień był wspaniałą okazją aby połączyć ze sobą realizację tak ważnych programów promujących w szerokim zakresie edukację ze zdrowym stylem życia oraz sprawnością fizyczną. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie w imieniu własnym i całej społeczności szkolnej serdecznie dziękuje Dyrekcji oraz pracownikom RPN za tak owocną współpracę dla dobra naszych uczniów.

         Serdecznie dziękujemy.

 

przejdź do galerii

Uroczystość 100 rocznicy urodzin kpt. Stanisława Biziora

          Dnia 16 kwietnia2018r  Dyrektor Szkoły Jolanta Szponar, poczet sztandarowy  oraz uczniowie klasy VII z wychowawcą panem A. Noskiem uczestniczyli w uroczystych obchodach 100 – lecia urodzin kpt. Stanisława Biziora ps. „Śmigło”, „Eam” – niezłomnego żołnierza AK.

           Po uroczystej Mszy Świętej odprawionej w Kościele Parafialnym pw. św. Mikołaja w Szczebrzeszynie, złożono wieńce w Miejscach Pamięci Narodowej. Następnie odbyło się spotkanie w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie, gdzie zebrani mieli możliwość obejrzenia prezentacji o bohaterskim żołnierzu i wysłuchania wystąpienia wnuczki Stanisława Biziora – Magdaleny Bizior oraz innych zaproszonych gości. Na zakończenie odbyła się projekcja filmu dokumentującego uroczystości pogrzebowe płk. Mariana Pilarskiego oraz kpt. Stanisława Biziora

           Jak mówią uczestniczący w tej uroczystości uczniowie „dużo dowiedzieli się o kpt. Stanisławie Biziorze”.

 

przejdź do galerii

Zawodowy strzał w 10

          W piątek 13 kwietnia uczniowie klasy VII odwiedzili Zespół Szkół Drzewnych w Zwierzyńcu, gdzie brali udział w imprezie promującej szkolnictwo zawodowe pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10!”. Młodzież z gimnazjów i szkół podstawowych miała możliwość zapoznać się z wieloma zawodami, m.in.: technik technologii drewna, technik ochrony środowiska, technik geodeta, technik informatyk.

           Młodzież zapoznała się również z projektami unijnymi w ramach programu Erasmus+ oraz kalkulatorami graficznymi.

 Swoje stoiska zaprezentowali przedstawiciele różnych zawodów: stoiska związane z ochroną środowiska przyrodniczego - Roztoczański Park, przedstawiciele Polskiej Grupy Energii Fotowoltaicznej, stoiska związane z przemysłem drzewnym – firmy: Jobon, Rehau, GTV i Jara Custom oraz geodezja – firma Antex z Lubyczy Królewskiej. Wśród zaproszonych gości byli min.: pani Teresa Misiuk – Lubelski Kurator Oświaty, pani Monika Żur - Zastępca Dyrektora Delegatury Kuratorium Oświaty w Lublinie Oddział w Zamościu, pan Henryk Matej – Starosta Zamojski.

           Spotkanie miało na celu  zachęcić młodych ludzi do rozpoczęcia nauki w szkołach branżowych i technikach, ale też zmienić sposób postrzegania znaczenia edukacji zawodowej i przekonań o „wyższości szkolnictwa ogólnego nad zawodowym”.

 

przejdź do galerii

Orzeł Biały - Nasza Duma

     Nasza szkoła wzięła udział w konkursie „Orzeł Biały – Nasza Duma” nad którym honorowy patronat sprawuje Marszałek Senatu RP. Za główny cel obraliśmy:
 - propagowanie symboli narodowych oraz otaczanie ich czcią i szacunkiem,
 - kształtowanie postaw patriotycznych związanych z tożsamością narodową.

         Na etapie szkolnym wyłoniliśmy trzy prace uczniów: D. Mazur kl. 6; K.Banach kl.6; S. Bender kl. 4.

Z niecierpliwością czekamy na rozstrzygnięcie konkursu.

 

przejdź do galerii

Finał Konkursu „WIOSENNE SPOTKANIA Z NIEPODLEGŁĄ”

       Przeglądem recytatorskim zakończyła się już szósta edycja konkursu recytatorsko-plastycznego „Wiosenne spotkania z …”. , którego głównym celem jest popularyzacja literatury. W związku ze zbliżającą się 100. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości, rok 2018 ogłoszono Rokiem Jubileuszu 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W nawiązaniu do tego, myślą przewodnią tegorocznych zmagań recytatorsko – plastycznych było hasło: „ WIOSENNE SPOTKANIA Z NIEPODLEGŁĄ”. Etap II - finałowy przeprowadzony został 13 marca 2018r. w sali widowiskowej Krasnobrodzkiego Domu Kultury, gdzie zaprezentowali się najlepsi uczniowie wyłonieni w pierwszym etapie.

 Naszą szkołę reprezentowało sześciu uczniów. Uczennica klasy III  -  Zofia Głąb zajęła I miejsce w kategorii wiekowej klasy I – III. Interpretacja naszej uczennicy zachwyciła członków Komisji jak i publiczność. Pozostali recytatorzy z naszej szkoły także zaprezentowali się interesująco. Zmagania konkursowe dostarczyły wielu estetycznych wrażeń.

 

przejdź do galerii

 

Gminne Eliminacje Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej

      W dniu 02.03.2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie zostały przeprowadzone eliminacje gminne  Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej pt. „Młodzież zapobiega pożarom”. Celem konkursu było zapoznanie dzieci i młodzieży z problemami ochrony przeciwpożarowej i zasadami bezpieczeństwa pożarowego. W wyniku rozgrywek uczeń naszej szkoły Dawid Mazur zajął I miejsce w I grupie wiekowej (uczniowie klas  I  -  VI szkoły podstawowej) i będzie reprezentować Gminę Szczebrzeszyn na eliminacjach powiatowych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Hi (My) Story — lekcja historii

         Dnia 2 marca uczennice klas licealnych, biorące udział w projekcie Hi (My) Story  przeprowadziły w naszej szkole lekcję tematyczną o historii Dzieci Zamojszczyzny oraz o tragicznych wydarzeniach z lat 1939— 1945. Zajęcia prowadzone były w formie prezentacji, dyskusji, pogadanki.

           Nasi uczniowie aktywnie włączyli się w działania projektowe, wykazując się dużą wiedzą i znajomością tematu.  W prelekcji wspomniana była działalność Róży  i Jana Zamoyskich w akcji ratowania dzieci. Taka lekcja historii bardzo spodobała się naszym dzieciom, które wyniosły z niej wiele interesujących informacji. Jesteśmy zdania,  iż trzeba koniecznie kontynuować tego typu spotkania.

           Społeczność szkoły serdecznie dziękuje za tak interesującą i wartościową lekcję historii  przedstawiającą losy Dzieci Zamojszczyzny oraz udział w ich niedoli naszego Patrona Róży Zamoyskiej wraz z Mężem Janem Zamoyskim. . Podziwiamy wiedzę i solidne wykonanie zadania projektowego, za które gorąco dziękujemy. Zawsze będziecie mile widziane w naszej szkole. Pozdrawiamy i życzymy dalszych sukcesów.

   

NIECODZIENNY, MIŁY GOŚĆ

         Dnia 28 marca 2018r. odwiedził naszą szkolę, jakże mile widziany gość - syn Róży Zamoyskiej - Pan Marcin Zamoyski - Prezydent Zamościa. W imieniu Rodu Zamoyskich złożył nam serdeczne życzenia i obdarował słodkościami wszystkich uczniów naszej szkoły.

         Stało się już tradycją naszej szkoły, że przed Świętami Wielkanocnymi składamy sobie życzenia i wręczamy skromne upominki.  . Również w tym roku zostaliśmy obdarowani przez naszego Przemiłego Gościa słodkościami o niezapomnianym smaku.

         Była to również okazja do podziękowania za okazane serce, różnorodną, jakże znaczącą pomoc. W imieniu całej społeczności szkolnej delegacja uczniów wręczyła własnoręcznie wykonane upominki i złożyła na ręce Pana Prezydenta  życzenia świąteczne dla całego Rodu Zamoyskich.

 

przejdź do galerii

„Czyste powietrze wokół nas”

       Uczniowie oddziału przedszkolnego w miesiącu marcu 2018r. odbyli cykl  zajęć warsztatowych w związku z realizacją programu przedszkolnej edukacji antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas”

pod patronatem PIS i przy współpracy PSSE w Zamościu.  Program ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie  u dzieci świadomej postawy ochrony własnego zdrowia, w sytuacjach, gdy są skazane na bezpośredni kontakt z palącymi. W ramach programu dzieci umiejętnie rozpoznają różne źródła dymu, są uświadamiane na temat szkodliwości dymu papierosowego, uczą się asertywności w sytuacjach, gdy zagraża im dym papierosowy.

 

przejdź do galerii

Konkurs Recytatorski

        Dnia  1 marca odbyły się w naszej szkole eliminacje do Konkursu Recytatorskiego „Wiosenne spotkania z NIEPODLEGŁĄ”. Cieszyły się one dużym powodzeniem u dzieci. W trzech kategoriach wiekowych nominacje do następnego etapu  -  już w Krasnobrodzie zdobyli :
w klasach I – III
     I miejsce - Piotr Pańczyk kl.II
      II miejsce  -Zofia Głąb kl.III
w klasach IV – VI
      I miejsce - Adam Derewiecki  kl.V
      II miejsce  -Antoni Czop kl.IV
w klasach VII –VIII:
     I miejsce – Damian Paczkowski kl.VII
     II miejsce – Miłosz Daniłowicz  kl.VII

Gratulujemy i życzymy sukcesów

 

przejdź do galerii

Turniej Tenisa Stołowego

        Wewnątrzszkolny Turniej Tenisa Stołowego klas IV – VII (dziewcząt i chłopców). Turniej został rozegrany systemem losowym, a do gry o podium awansowali: najlepszy uczeń oraz uczennica z poszczególnych klas.

Dziewczęta:

I miejsce – Roksana Zań – kl.VII
II miejsce – Aleksandra Szczygieł – kl.V
III miejsce – Weronika Samulak – kl.VII

Chłopcy:

I miejsce – Miłosz Daniłowicz – kl.VII
II miejsce – Kamil Sznajderski – kl.V
III miejsce – Adrian Wolanin – kl.V

         Poszczególni uczniowie stanęli na podium i zostali nagrodzeni przez panią Dyrektor medalami oraz dyplomami.

 

przejdź do galerii

Zawody - Mini Piłka Siatkowa

      W dniu 16.02.2018 w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbyły się Gminne Igrzyska Dzieci Szkół Podstawowych w Mini Piłce Siatkowej ”4” dziewcząt i chłopców. Naszą szkołę reprezentowały dziewczęta:
Samulak Weronika
Szczygieł Aleksandra
Zając Aleksandra
Wnuk Honorata

         Chłopcy:
Mazur Dawid
Wojciechowski Maciej
Grygiel Patryk
Sznajderski Kamil
Dumała Sebastian
Kawala Szymon

         Zarówno chłopcy jak i dziewczęta wywalczyli III miejsca po bardzo dobrej grze zespołowej.

 

przejdź do galerii

Akcja „Góra Grosza”

         Akcja „Góra Grosza” została zorganizowana w Szkole Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w dniach 27 listopada— 2 stycznia 2018 roku. Była to XVIII edycja akcji zbierania monet w całej Polsce, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom .   W wyniku tej akcji uczniowie naszej szkoły zebrali 160,33zł.

         Celem akcji Góra Grosza jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie takich programów, które pozwolą dzieciom wrócić do domu bądź tworzenia takich miejsc, które będą w miarę swoich możliwości zbliżone do domu rodzinnego oraz programów, które pozwolą im spokojnie dorastać.

 

ZABAWA CHOINKOWA

        27 stycznia 2018 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.

O godzinie 14.00 Pani Dyrektor Jolanta Szpunar powitała zgromadzonych: uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wesołej zabawy i jeszcze wspanialszych przeżyć oraz wspomnień.

           O godzinie 15.00 rozpoczęła się część artystyczna. W roli konferansjerów wystąpili: Zofia Głąb i Adam Derewiecki. Występy poprzedzone były przygotowaniami uczniów pod okiem wychowawców.

Uczniowie oddziału przedszkolnego wystąpili w tańcu „Polka prawdziwa”.

Uczniowie klasy I –  zaprezentowali układ taneczny do melodii „Drive By”.

Uczniowie klasy III –  przedstawili inscenizację do wiersza „Kaczka dziwaczka”.

Uczniowie klasy IV – zatańczyli taniec nowoczesny do muzyki „Suffler Dance”.

Uczniowie klasy V –  pokazali remix tańców „Łocz mi, Umbrela i Czuks”.

Uczniowie klasy VII – zaprezentowali skecz „Grono Pedagogiczne”.

           Uczennica klasy IV Wiktoria Cielica  pochwaliła się talentem muzycznym grając dwa utwory  na gitarze.

           Następnie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla swoich pociech.

           Kolejnym ważnym punktem wieczoru było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał paczki wszystkim dzieciom. Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny i wspólną zabawę. Tak wyjątkowego Mikołaja mają tylko uczniowie naszej szkoły.

           Wspaniała zabawa trwała do godziny 20.00.

Dziękujemy panu Patrykowi Bartnikowi za pełnienie funkcji didżeja i atrakcyjne poprowadzenie zabawy. Dobrana właściwie muzyka to gwarancja na najwspanialsze wspomnienia.

Serdecznie dziękujemy również Pani Katarzynie Czuk Przewodniczącej Rady Rodziców oraz grupie rodziców za wszelaką, różnorodną pomoc w zakresie pięknej organizacji zabawy choinkowej i przeróżne niespodzianki dla uczniów, grona pedagogicznego, personelu obsługowego naszej szkoły.

           Niechaj radość dzieci będzie poczuciem spełnionego obowiązku.

           Serdecznie dziękujemy!

 

przejdź do galerii

Dzień Babci i Dziadka

      Dnia 25.01.2018r. uczniowie oddziału przedszkolnego i klasy I zaprosili do naszej Szkoły swoje Babcie i Dziadków na uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka, dziękując im za dobro, opiekę, miłość i poświęcenie.

Uroczystość rozpoczęła Pani Dyrektor Jolanta Szpunar kierując wiele serdecznych słów do tak wyjątkowych i dostojnych Gości, podkreślając ogromną rolę Dziadków w naszym życiu, mówiąc:

„….Pragnę powiedzieć, że pomimo lat, które posiadamy nie potrafimy zapomnieć miłości, serdeczności oraz ciepła płynącego od wyjątkowych serc. Kiedy braliście nas na kolana, przytulaliście, głaskaliście po głowie – stwarzając wyjątkowy klimat i bezpieczeństwo – przy tym opowiadając najpiękniejsze bajki czy zabawne historie ze swojego dzieciństwa. Te wspomnienia na zawsze pozostaną w naszym sercu i pamięci”.

„…Dzięki okazanej nam czułości, miłości tak cennych zarazem pięknych przykładów życia -  potrafimy kochać i wybaczać. Wskazaliście nam – gdzie są granice zdrowego rozsądku i jak na nie reagować. To wszystko dzięki temu, że w dzieciństwie tłumaczyliście nam, na czym polega dobro, miłość, wierność, rodzina i  przyjaźń.  Może wtedy nie rozumieliśmy wszystkiego, ale z pewnością teraz ta wiedza przynosi należne owoce, jest nam bardzo przydatna i jakże cenna. Jesteśmy bardzo wdzięczni za wszystko, co dla nas Państwo robiliście i robicie.

Babcia i Dziadzio są najcenniejszymi przyjaciółmi, którzy jak te ciche Anioły podnoszą nas – kiedy nasze skrzydła zapominają – jak latać!...”

Zaproszeni Goście mieli okazję podziwiać swoje pociechy w specjalnie przygotowanym programie artystycznym składającym się z: recytacji wierszy, śpiewie piosenek i układach tanecznych: ”Polka prawdziwa” i  „Taniec nowoczesny”

 W przepięknej scenografii oraz wyjątkowej atmosferze dzieci wspaniale odegrały swoje role, po czym dostojnym Gościom  złożyły życzenia i wręczyły przygotowane prezenty. Wszyscy z dumą patrzyli na wnuczęta, niejednej babci i dziadkowi łezka zakręciła się w oku ze wzruszenia. Następnie odbył się słodki poczęstunek, który był urozmaicony wspólnym biesiadowaniem, karaoke i udziale w przygotowanych konkursach: „Która babcia lubi szybko jeździć samochodem?”,
„Czyj to wnuczek?”, „Zgaduj-zgadula”.

 Na zakończenie Pani Dyrektor korzystając z obecności Gości gorąco podziękowała naszym uczniom, rodzicom, paniom wychowawczyniom, pracownikom szkoły za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie uroczystości.

 Była to wyjątkowa uroczystość, pełna uśmiechu, radości i dumy. Szczęśliwe i rozpromienione twarze babć i dziadków dały wyraz tego, jak ważne są takie spotkania i chwile spędzone wspólnie z wnukami. Mamy nadzieję, że ten dzień na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków!

 

przejdź do galerii

Apel - podsumowanie pracy w I okresie roku szkolnego 2017/2018

          25 stycznia 2018 r. odbyło się spotkanie uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 im. Roży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie z Dyrekcją i nauczycielami podsumowujące prace w I okresie roku szkolnego 2017/2018.

           Podczas apelu pani Dyrektor wyróżniła uczniów, którzy osiągnęli miano wzorowego oraz którzy osiągnęli bardzo dobre wyniki w nauce oraz bardzo dobre i wzorowe  zachowanie. Na wyróżnienie zasłużyli również uczniowie, którzy nie opuścili ani jednej godziny w I okresie zdobywając 100 % frekwencję. Podsumowując I okres nauki  pani Dyrektor pochwaliła uczniów za udział w różnorodnych konkursach oraz zawodach sportowych, gdzie osiągnęli wysokie noty.
Pani Dyrektor poinformowała wszystkich, że na terenie naszej gminy realizowany jest Program M.S.W. i A „ Dzielnicowy bliżej nas”, który zainicjowali Panowie Policjanci z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie  -  ma w założeniach pomaganie uczniom w sytuacjach zagrożenia. Szczegóły dotyczące  projektu znajdują się na plakacie informacyjnym w szkole.    

         Na zakończenie Pan A. Nosek-  opiekun samorządu uczniowskiego przeprowadził pogadankę „Bezpieczne ferie”. Omówił zagrożenia występujące w okresie zimowym w danej miejscowości, zasady bezpiecznego korzystania z lodowisk, ślizgawek przyszkolnych, przestrzegał przed wchodzeniem na lód w miejscach niedozwolonych .

 

przejdź do galerii

Akcja charytatywna

         „Zwierzęta tez mają uczucia i zasługują na godne traktowanie

 – PAMIĘTAJ O TYM !”

           Z inicjatywy Agaty Misiarz  uczennicy klasy siódmej Szkoły Podstawowej nr 3 im . Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie przeprowadzono wśród społeczności szkolnej akcję charytatywną” Zbiórka karmy dla psów ze schroniska w Zamościu”. Uczniowie i nauczyciele chętnie przyłączyli się do akcji. Zebrano około 100 kg. karmy dla mieszkańców schroniska. Ze względu na duże zainteresowanie  akcja będzie kontynuowana  w kolejnych miesiącach pracy szkoły.

 

           ” Kto za młodych lat dba o zwierzęta, ten w dorosłym życiu  stanie się dobrym , wartościowym człowiekiem”

Dziękujemy Agatko za pomysł oraz trud włożony w tak szlachetną inicjatywę.

 

 

Spotkanie opłatkowe

       Dnia 21 grudnia 2017r. w naszej szkole odbyło się  spotkanie opłatkowe gromadzące szkolną społeczność. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele rodziców i Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”. Dyrektor szkoły, Pani Jolanta Szpunar gorąco powitała zebranych i przyjęła od harcerzy drużyny harcerskiej „ Zawisza” Betlejemskie Światło Pokoju.

           Następnie uczniowie klas II i III zaprezentowali program „Jest taki dzień” podczas którego przypomnieli polskie tradycje i zwyczaje świąteczne , słowem i śpiewem kolęd wprowadzili zebranych w świąteczną atmosferę. Występy młodszych dzieci zakończyli  uczniowie klasy I pięknym wykonaniem pastorałki „Był pastuszek bosy”. Uczniowie klasy IV przedstawili także jasełka autorstwa Aliny Doroty Paul p. t. „Dziecięce sceny na Boże Narodzenie”.

           Pani Dyrektor złożyła zebranym świąteczne życzenia. Podkreśliła także znaczenie życzliwości i pomocy, z jaką spotyka się społeczność naszej szkoły. Podziękowała Dyrekcji i Zarządowi  Zakładów Tłuszczowych w Bodaczowie za pomoc w sfinansowaniu zakupu tablicy i sprzętu multimedialnego dla uczniów naszej szkoły. Dzięki życzliwości i temu wsparciu finansowemu szkoła mogła wziąć udział w  Ogólnopolskim Programie MEN „Aktywna tablica”,  wzbogaciła przez to  bazę dydaktyczną szkoły o sprzęt multimedialny. Następnie wszyscy zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne i połamali się opłatkiem.

           Spotkanie zakończyło się wysłuchaniem kolęd wykonanych przez szkolny zespół wokalny i wspólnym kolędowaniem.

 

przejdź do galerii

Wdzięczni za serce i troskę ...

            21 grudnia 2017 roku w mury naszej szkoły zawitał - jak co roku -  MIŁY I WYJĄTKOWY  GOŚĆ – Pan Prezydent Marcin Zamoyski.

           Na początku grudnia bieżącego roku – co stało się już tradycją -  przedstawiciele Rodu Zamoyskich przygotowali dla uczniów naszej szkoły słodkie upominki, które zostały przekazane  6 grudnia, w dniu św. Mikołaja. Oprócz prezentów, również otrzymaliśmy finansowe wsparcie od Rodu Zamoyskich. Córki naszej Patronki, Róży Zamoyskiej: Pani Agnieszka Rożnowska z Córkami i Przyjaciółmi, Pani Elżbieta Daszewska z wnukiem Julianem i Całą Rodziną, Pani Maria Ponińska z Rodziną, Gabriela Bogusławska z Rodziną podczas Kiermaszu Świątecznego Fundacji Joanny Radziwiłł ,,Opiekuńcze Skrzydła” na Saskiej Kępie w Warszawie zebrały pieniądze na rzecz naszej szkoły,  które zostały przelane na konto szkoły. Oferowano smakołyki, pierniki własnoręcznie upieczone przez Panią Agnieszkę Rożnowską i jej siostrę Elżbietę Daszewską. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się również przetwory z Roztocza własnoręcznie wykonane zwłaszcza przez naszych rodziców, oprócz tego pierniczki Pani Ewy z córką Martyną oraz ozdoby świąteczne w wykonaniu Pani Doroty.

Również wyrażamy szczególną wdzięczność Państwu Aleksandrze i Marcinowi Zamoyskim wraz z synem Andrzejem i Córka Różą z Mężem Karolem Jodko - Kamińskim za otrzymane słodycze i troskę o byt naszej szkoły.

Smak okazanej dobroci jest wyjątkowy, ponieważ włożono w nią ogrom miłości i serca. 

           Uczniowie naszej szkoły, Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rodzice – dziękując  za pamięć, za całe dobro, nieocenioną pomoc wręczyli na ręce Pana Prezydenta samodzielnie wykonane laurki w kształcie serc.

           Jesteśmy ogromnie wdzięczni  za serce i troskę ze strony Państwa, jakże nieocenioną pomoc i zaangażowanie dla bytu naszej szkoły. Dziękujemy za zainteresowanie losami naszej szkoły i tym, co Państwo zrobiliście i robicie dla nas  - co w dzisiejszym świecie jest wyjątkowe i bezcenne. Dziękujemy za stworzony klimat, który jest możliwy dzięki takim Osobom jak Państwo.

Z wyrazami wdzięczności, szacunku i uznania, z najlepszymi życzeniami świątecznymi oraz noworocznymi dla Całej Rodziny Zamoyskich -  Uczniowie, Rodzice, Grono Pedagogiczne, Zarząd Stowarzyszenia Oświatowego ,,Klemensów” w Szczebrzeszynie na czele z Dyrektorem Szkoły - Jolantą Szpunar.

W imieniu Pani Agnieszki Rożnowskiej jak i całego Rodu Zamoyskich przekazujemy serdeczne podziękowania wszystkim Rodzicom uczniów naszej szkoły za wspaniałe, własnoręczne wykonane i ekologiczne przetwory z Roztocza. Cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem podczas festynu. Znacząca suma, którą otrzymaliśmy  od Rodu Zamoyskich zostanie przekazana w całości na potrzeby dzieci. Wspomoże ona naszą szkołę w trudnych czasach.

 

przejdź do galerii

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

"Kto jest okrutny w stosunku do zwierząt,

  ten nie może być dobrym człowiekiem"

 

       Dnia 20.12.2017r. Uczniowie naszej Szkoły, Pani Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Rodzice uczestniczyli w prelekcji: „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”, organizowanej przez Dzieci z oddziału przedszkolnego. Montaż słowno-muzyczny obejmował wiersze i piosenki rozbudzające zainteresowania losem zwierząt i ptaków w czasie zimy, jak również kształtowanie opiekuńczej postawy i niesienia pomocy istotom żywym w trudnych warunkach ich egzystencji.

 

Mamy nadzieję, że zaszczepiona w młodym pokoleniu 

            miłość do zwierząt, w dorosłym życiu 

                zaprocentuje miłością do ludzi

 

           Reasumując Pani Dyrektor podziękowała Przedszkolakom za występ i przekazała radosną informację odnośnie wsparcia finansowego naszej Szkoły podczas świątecznego spotkania połączonego z kiermaszem organizowanym przez Fundację Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła z siedzibą w Warszawie. Pani Agnieszka Rożnowska - córka naszej Patronki Róży Zamoyskiej, zebrane pieniądze przekazała na konto Stowarzyszenia, które w pełni będą wykorzystane na  potrzeby Uczniów.

 

          Z całego serca - gorąco dziękujemy za tak bezcenny dar. Dzięki takim Ludziom życie nabiera barw, a rzeczywistość staje się milsza.

 

przejdź do galerii

Pokaz historyczny „Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”

          Dnia 15 grudnia 2017 r. odbyła się żywa lekcja historii eksperymentalnej pod hasłem ,,Staropolski Sarmatyzm i Epoka Szlachecka”.  Pokaz przeprowadziła grupa artystyczna REKONSTRUKTO.

         Uczestnicy niezwykłego spotkania mieli okazję zapoznać się z prezentacją obyczajów epoki szlacheckiej, uzbrojenia i metod walki oraz genezą i ideologią sarmatyzmu. Grupa REKONSTRUKTO zaprezentowała uczniom tradycyjny strój sarmaty (żupan, kontusz, pas kontuszowy) a także bogatą kolekcję broni i rekwizytów (szable, rapiery, hakownice, pistolce, dyby, krzesło inkwizycyjne). Na koniec każdy uczeń mógł osobiście zapoznać się z rekwizytami i strojem. Spotkanie z historią było bardzo interesujące.

 

przejdź do galerii

Mikołajki 2017

       6 grudnia 2017 odwiedził naszą szkołę św. Mikołaj. Na wstępie  powiedział dzieciom, że przybywa ze specjalną misją od Rodu Zamoyskich. Spotkał  Panią Agnieszkę Rożnowską córkę Naszej Patronki Róży Zamoyskiej oraz Panią Aleksandrę Zamoyską  - żonę Pana Marcina Zamoyskiego  -  syna Róży Zamoyskiej z córką Różą i przekazał prezenty dla każdego ucznia.  Oprócz niezapomnianego smaku przeróżnych smakołyków w ogromnym stopniu wyczuliśmy ciepło wyjątkowych, gorących serc – zawsze dbających i troszczących się o nas, spieszących z pomocą wtedy – gdy tego potrzebujemy. Uczniowie przywitali Gościa bardzo serdecznie.  Zaprezentowali okolicznościowe wiersze i piosenki. Mikołaj wręczył wszystkim dzieciom prezenty, zarówno te przygotowane przez rodziców, jak i mikołajkowe upominki od Rodu Zamoyskich. Spotkanie zakończyło się wspólnym tańcem z Mikołajem. Dostojny gość bardzo spieszył się do innych dzieci, ale przed odejściem obiecał uczniom, że odwiedzi naszą szkołę jeszcze podczas zabawy choinkowej.

 Z niecierpliwością czekamy!

           Gorąco dziękujemy Mikołajowi, za to, że o nas nie zapomina, a naszym Przyjaciołom za gorące serce, troskę oraz pomocną dłoń w pokonywaniu przeciwności losu.

 

przejdź do galerii

Dzień Wolontariusza

        Piątego grudnia 2017r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Wolontariusza. Z tej okazji członkowie koła wolontariatu wykonali okolicznościową gazetkę. Uczniowie kl. IV w ciekawy sposób przedstawili scenki rozgrywające się między aniołami, a diabłami. Przekonywały one zebranych o tym, że warto pomagać potrzebującym. Dzieci zapoznały się z korzyściami jakie daje praca wolontariusza samym jej uczestnikom. Spotkanie zakończyła projekcja filmu pt. „Wolontariat – Ludzka rzecz”.

 

przejdź do galerii

Warsztaty - wynalazki Leonardo da Vinci

        6 grudnia obyły się interaktywne warsztaty z wynalazkami Leonardo da Vinci, których  celem było nauczanie przez zabawę praktycznych podstaw rozumienia fizyki oraz rozbudzenie u dzieci ciekawości w patrzeniu na otaczający świat i dążenia do ambitnych celów. Uczniowie klas 0  -  III  poprzez warsztaty „Obudź w sobie geniusz Leonardo” zostali zabrani w podróż do czasów, w których nie było obecnie oczywistych wynalazków. W oparciu o życiorys Leonardo mogli zaobserwować świat wokół siebie. Starsi uczniowie klas
IV  -  VII w warsztatach  „Leonardo   - człowiek renesansu” poznawali w ciekawy sposób informacje dotyczące historii i fizyki oraz jakie zmiany przyniósł renesans w różnych dziedzinach życia. Każdy z uczestników obsługiwał jeden z 12 eksponatów (machiny wojenne, mechanizmy i narzędzia codziennego użytku, pokój luster).

           Była to niezwykła podróż w czasie, inspirowana 12 najciekawszymi wynalazkami genialnego człowieka renesansu.

 

przejdź do galerii

Andrzejki 2017

        30 listopada upłynął w naszej szkole pod znakiem tradycyjnych andrzejek. Zabawę rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego oraz uczniowie klas I-III. Na początku uczniowie dowiedzieli się w jakim celu spotykano się dawniej w wieczór andrzejkowy i na czym będzie polegała dzisiejsza zabawa andrzejkowa. Następnie dzieci pod opieką swoich wychowawczyń oraz harcerek z naszej szkoły przystąpiły do zabaw i wróżb andrzejkowych. Dzieci losowały kartki z „wróżbami”: „Kim zostaniesz w przyszłości?”, przekłuwały serca z imionami wróżąc imię przyszłego męża/żony, a także wylewały wosk przez dziurkę od klucza. Wspaniale bawiły się także podczas konkurencji z balonami. Wróżby i zabawy ruchowe przeplatały się z tańcami. Wszystkim bardzo smakował słodki poczęstunek. Zabawa trwała do obiadu.

           O godzinie 16.00 kultywowanie tradycji andrzejkowych rozpoczęli uczniowie klas IV-VII. Przy nieco głośniejszej muzyce, w bardziej dyskotekowym rytmie bawili się uczniowie starszych klas. Również nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. I chociaż nikt tak naprawdę w te wróżby nie wierzy, wnoszą one w codzienną monotonię dużo humoru i radości.

 

przejdź do galerii

 

„ANIOŁ DOBROCI” - CIĄGLE CZUWA NAD NAMI

         Zapraszam na spotkanie Świąteczne w niedzielę 3 grudnia na ulicę Brukselską do klubu PROM - Saska Kępa.

Jak zawsze rodzina Zamoyskich będzie miała bogaty stół wiktuałów Świątecznych - na sprzedaż.
W tym roku zbieramy pieniądze na szkołę naszej Mamy, Róży Zamoyskiej która znajduje się w Szczebrzeszynie.
Dostaliśmy od rodziców dzieci masę przetworów ich produkcji, pierniczki robione przez dzieci jak zawsze będą pierniki Elżbiety i moje no i co najważniejsze różne inne niespodzianki.

Bardzo serdecznie zapraszam w godzinach 15-19 w załączniku zaproszenie i program imprezy.

Agnieszka z rodzeństwem

 

 

       Pani Agnieszka Rożnowska  - córka naszej Patronki Róży Zamoyskiej w imieniu własnym, jak i swojej Rodziny wraz z Panią Joanną Radziwiłł poinformowała naszą Panią Dyrektor Jolantę Szpunar o miłym, świątecznym wydarzeniu, jakie będzie miało miejsce 3.12.2017r.

       Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła z siedzibą w Warszawie organizuje świąteczne spotkanie połączone z kiermaszem, wspólnym kolędowaniem, loterią fantową, wizytą Św. Mikołaja, aukcją, degustacją pyszności przygotowanych przez organizatorów kiermaszu i zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia w nim  udziału.

Spotkanie na rzecz Fundacji Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła oraz Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie odbędzie się w niedzielę 3.12.2017 w godz. 15:00-19:00 w PROM Kultury Saska Kępa ul. Brukselska 23.

W imieniu  Organizatorów jak i własnym SERDECZNIE ZAPRASZAMY wszystkich Przyjaciół, Bliskich, Absolwentów Szkoły mieszkających w Warszawie i okolicach do wzięcia udziału w tak SZLACHETNYM DZIELE  oraz udostępnienia tej informacji na portalu społecznościowym.

Organizator: PROM Kultury Saska Kępa oraz Fundacja Joanny Radziwiłł Opiekuńcze Skrzydła
ul. Omulewska 19, 04-128 Warszawa

       Ponadto Pani Agnieszka Rożnowska wspólnie z Rodziną Zamoyskich przygotowała dla naszych uczniów jak i grona przemiłe świąteczne niespodzianki, które zostaną wręczone na Mikołaja.

 

      Z całego serca - gorąco dziękujemy za tak bezcenny dar. Dzięki takim Ludziom życie nabiera barw, a rzeczywistość staje się milsza.

 

Niech „Anioł Dobroci” wynagradza dobrem za tak Wielkie Czyny.

Tego życzy Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie na czele z Panią dyrektor Jolantą Szpunar.

 

przejdź do galerii

 

 

 

Program profilaktyczny „Myślę pozytywnie”

      Szkolenie z zakresu  programu profilaktycznego „Myślę pozytywnie” przeprowadził Pan Piotr Tytoń w dniu 21 listopada 2017 r.

           Celem tego szkolenia było przygotowanie szkoły do prowadzenia działań wśród uczniów i wychowanków związanych z popularyzowaniem wiedzy z zakresu zdrowia psychicznego i jego uwarunkowań.

           Szkolny System Wsparcia Zdrowia Psychicznego jest oparty na strukturze modularnej - częściach budujących system wsparcia edukacji na rzecz zdrowia psychicznego o charakterze obligatoryjnym i fakultatywnym. Każdy z modułów przewiduje funkcjonowanie submodułów tematycznych, które mogą być dopasowywane do różnych uwarunkowań lokalnych (zróżnicowanych wyzwań i trudności w specyfice zdrowia psychicznego w danym środowisku):

  • kształtowanie konstruktywnych przekonań, postaw, zachowań i stylu życia wspierającego zdrowie psychiczne;
  • budowanie konstruktywnego systemu wartości;
  • rozwijanie umiejętności radzenia sobie w sytuacjach zagrażających zdrowiu psychicznemu;
  • przeciwdziałanie seksualizacji dzieci i młodzieży.

 

 

ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

       10 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji 99 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.  Uczniowie klas III- VII zaprezentowali okolicznościowy montaż słowno- muzyczny przygotowany pod kierunkiem nauczycieli i dyrektora szkoły.

 

     W Święto Niepodległości przypadł nam zaszczyt uświetnienia  gminno- parafialnych obchodów tego święta, w których uczestniczyły władze powiatowe, samorządowe, poczty sztandarowe szkół i instytucji. Przed Mszą św. w intencji Ojczyzny uczniowie naszej szkoły przedstawili w kościele św. Mikołaja część artystyczną nawiązującą do burzliwych dziejów Polski, w których chwile chwały i potęgi przeplatały się z okresem powstań i rozbiorów.

Ciekawe ujęcie wydarzeń historycznych zaprezentowane przez małych artystów wzbogacone śpiewem pieśni i piosenek patriotycznych w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego i prezentacją multimedialną stały się  źródłem wzruszeń i refleksji u licznie zgromadzonych odbiorców.

         W oprawę mszy świętej tradycyjnie włączyli się rodzice naszych uczniów, przedstawiciele Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i Pani Dyrektor Jolanta Szpunar.

 

przejdź do galerii

 

· „ZAPLĄTANI W SIECI”

       Dnia 9.11.2017 Pani Barbara Paliga z Centrum Działań Profilaktycznych przeprowadziła szkolenie dla uczniów klas IV  -  VII „Zaplątani w sieci”. Przebiegało ono w atmosferze szczerości  i wzajemnego zaufania. Poruszona tematyka jeszcze w głębszym stopniu uświadomiła wszystkim biorącym udział, jakie zagrożenia czyhają  na dzieci i młodzież  w Internecie.

 

przejdź do galerii

Szkolenie PSSE w Zamościu

           W dniu 09.11.2017r. Pani Anna Chwiejczak-Zych  i Pan Arkadiusz Nosek jako reprezentanci Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie,  uczestniczyli w szkoleniu prowadzonym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną  w Lubelskim Urzędzie Wojewódzkim w Zamościu

       Przedstawiciele naszej szkoły mieli zaszczyt zaprezentować przygotowaną prezentacją multimedialną, ukazującą podjęte przedsięwzięcia w związku z realizacją Programu Przedszkolnej  Edukacji  Antynikotynowej „Czyste powietrze wokół nas” w oddziale przedszkolnym w roku szkolny 2016/2017.

           Program obejmował 5 zajęć warsztatowych, które zostały wzbogacone o dodatkowe formy m.in.: wiosenny happening, montaż słowno-muzyczny „Papieros to nasz wróg”, pokazy  ju-jitsu, zabawy, konkurencje  i zawody sportowe na świeżym powietrzu zakończone wspólnym ogniskiem. Wszystkie podjęte działania miały na celu propagować : idee walki z nałogiem, jakim jest palenie papierosów wśród dorosłych, zdrowy styl życia, racjonalne zagospodarowanie wolnego czasu.

           Pani  Ania w imieniu własnym  jak i Pani Dyrektor, podziękowała za owocną współpracę Panu Dyrektorowi i Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Zamościu oraz wszystkim naszym Przyjaciołom, którzy podawali pomocną dłoń i wspierali w działaniach dla dobra naszych dzieci, szkoły oraz naszego środowiska.

 

 

przejdź do galerii

 

 

 

Apel „Październik miesiącem oszczędzania”

      30 października 2017r. w naszej szkole odbył się apel pod hasłem „Październik miesiącem oszczędzania”. Uczniowie klasy II i V zaprezentowali społeczności szkolnej inscenizację pt. „Jaś i Małgosia uczą oszczędzania”. Bohaterowie znanej baśni zapisali do SKO Babę Jagę, która nauczyła się oszczędzać pieniądze i dzięki temu mogła kupić wymarzoną nową miotłę i deskorolkę. Ta forma zachęty do oszczędzania podobała się zebranym uczniom.
Do naszej SKO włączeni zostali nowi członkowie – uczniowie klasy I, którzy otrzymali swoje pierwsze książeczki.

 

przejdź do galerii

ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ

       20 października 2017 r. był wyjątkowym dniem dla pierwszoklasistów. W ten dzień o godzinie 10.00 odbyło się ślubowanie uczniów klasy pierwszej i pasowanie ich na uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas zaproszeni goście: dyrektor szkoły pani Jolanta Szpunar, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego, Pocztu Sztandarowego.

           Pierwszaki jako dowód gotowości szkolnej zaprezentowały swój program artystyczny. Dzieci śpiewały piosenki i mówiły wiersze, tańczyły, wykonywały zadania praktyczne. Wykazały się również doskonałą znajomością zasad zachowania w szkole i na lekcji, zasad bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, a także wiedzą na temat ojczyzny i swojego Patrona Róży Zamoyskiej. W dowód wdzięczności rodzicom za ich miłość uczniowie zaśpiewali piosenkę oraz wręczyli mamom i tatom laurki w kształcie serc. Za swoje występy otrzymały gromkie brawa i jednoznaczny werdykt, że zasługują na miano uczniów oraz przyjęcie do społeczności szkolnej. Uczniowie z dużym przejęciem i powagą złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Pani Dyrektor pasowała ich na uczniów, złożyła gratulacje, życzenia i wręczyła każdemu legitymację szkolną, dyplom oraz pamiątkowy znaczek z okazji ślubowania. Prezenty dla swoich pociech – w postaci książeczek – przygotowali rodzice. Każdy uczeń otrzymał także drobne upominki, które otrzymali od uczniów klas II i III.

           Uroczystość zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.

 

           Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w nauce oraz miłych wspomnień z uroczystości ślubowania.

 

przejdź do galerii

PROGRAM „WZOROWA ŁAZIENKA”

        Szanowni Państwo  -  w związku z tym, że nasza szkoła została włączona w realizację programu „Wzorowa łazienka”, bardzo prosimy o odczytanie informacji zawartych na naszej stronie internetowej i oddanie  głosu zgodnie z zawartą poniżej instrukcją. Z jednego adresu e  -  mail można oddać jeden głos w skali jednego dnia, ale głosować można codziennie.  

         Program „Wzorowa łazienka” to  konkurs dla szkół podstawowych , którego celem jest poprawa stanu higieny i czystości w polskich szkołach. Zwycięska szkoła otrzyma remont szkolnej łazienki o wartości 30 000zł, a 100 szkół otrzyma roczny zapas produktów Domestos.

 

Aby zagłosować na naszą szkołę :

     Wchodzimy na stronę:  www.wzorowalazienka.pl

Klikamy opcję Głosuj.

Wpisujemy i wyszukujemy Szczebrzeszyn.

Klikamy na „Szkoła Podstawowa nr 3 im. Róży Zamoyskiej”.

Klikamy oddaj głos.

Wpisujemy swój adres mailowy i akceptujemy regulamin.

Na pocztę przychodzi nam kod który wpisujemy na stronie głosowania.

 

 

Dzień Edukacji Narodowej

"Dziękujemy, jak każdego roku…
Wciąż za mało i nigdy za wiele,
Za to światło, co mroki rozjaśnia,
Dziękujemy Wam Nauczyciele!...”

 

          Tymi słowami  podziękowań i życzeń wyrazili uczniowie swoje uznanie dla pracy nauczycieli i pracowników oświaty, którzy 14 października odchodzą swoje święto.

         Na uroczysty apel przybyli rodzice, członkowie Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły Jolanta Szpunar. Apel przygotowali uczniowie klas III  -  VII pod kierunkiem: A. Pańczyk, T. Harasimowicz i R. Sudołowicza. Montaż  słowno  -  muzyczny podobał się wszystkim zebranym. Miłym akcentem uroczystości były  kwiaty od  Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” .

 

przejdź do galerii

DZIEŃ PAPIESKI

„Niech nasza droga będzie wspólna….
Niech nasza nadzieja będzie większa od wszystkiego,
co się tej nadziei może sprzeciwiać”
                                                       Jan Paweł II

 

        XVII Dzień Papieski pod hasłem „Idźmy razem z nadzieją” obchodziliśmy w naszej szkole 5 października. Uczniowie klasy V i chórek szkolny przygotowali montaż słowno  -  muzyczny.  Piosenki o Janie Pawle II przypadły publiczności do serca.

 

przejdź do galerii

X Biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego

       Dnia 21 września na stadionie miejskim w Szczebrzeszynie odbyły się X biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego. Nasza szkoła licznie brała udział zawodach. Zawodnicy do pokonania mieli trasy o różnej długości, w zależności od kategorii wiekowej.  Szymon Samulak uczeń klasy II zajął 3 miejsce  w  kategorii wiekowej 2009r. Otrzymał medal i pamiątkowy dyplom.

Wyniki  pozostałych uczniów naszej szkoły:

Dystans 200m

Amelia Bubiłek             IV miejsce

Dominik Banach          VII miejsce

Aleksandra Bielecka    VI miejsce

Alicja Domienik           IV  miejsce

Dystans 350 m.

Antoni Czop                              X miejsce

Aleksandra Szczygieł              VI miejsce

Kamil Sznajderski                  IV miejsce

Weronika Samulak                 V miejsce

Dystans 800m

Julia Szczygieł                          VII miejsce

 

           Wszyscy zawodnicy za zaangażowanie i wysiłek włożony w swoje biegi zasłużyli na ogromną pochwałę.

  

przejdź do galerii

Sprzątanie świata 2017

       18 września uczniowie naszej szkoły włączyli się w akcję „Sprzątanie Świata 2017”. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci  - są surowce” . Dyrektor szkoły przedstawiła wytyczne dotyczące akcji.
W ramach tegorocznej edycji Fundacja Nasza Ziemia zachęca wszystkich do czynnego udziału w akcji. Zwraca uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi. Uczniowie z nauczycielami i wychowawcami uporządkowali teren wokół szkoły oraz w najbliższym otoczeniu.

 

przejdź do galerii

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego 2017/2018

        4 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2017/2018. Po Mszy św. odprawionej w kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Wprowadzony został sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy, złożono hołd w kąciku Patrona oraz zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej. Wszyscy minutą ciszy uczcili poległych w czasie II wojny światowej. Szkolna inaugurację nowego roku rozpoczęło przemówienie pani Dyrektor, która  serdecznie powitała wszystkich zebranych, a w szczególny sposób dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I, przybyłe do nas pierwszy raz.

         Jolanta Szpunar podkreśliła …, iż wychowanie i nauka muszą iść w parze. Nasza szkoła gwarantuje edukację na wysokim poziomie, indywidualizację procesu nauczania, dostosowanie wymagań do możliwości uczniów oraz stwarza szanse rozwojowe, tak aby każdy uczeń mógł odnieść sukces, by mieć osobistą satysfakcję z procesu uczenia się.

Dyrektor szkoły zapewniła, iż dołożymy wszelkich starań, aby powierzonych naszej opiece uczniów wychować na godnych następców naszej Patronki – Róży Zamoyskiej. Mając na uwadze również „Model Absolwenta Szkoły” oraz ”Kodeks Poprawnego Postępowania, których współautorem byli nasi uczniowie oraz ich rodzice, będziemy zabiegać o ich egzekwowanie”.

         Następnie pani wiceprezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemens” Magdalena Szczygieł odczytała akt założycielski oraz decyzję przekształcenia naszej placówki w ośmioletnią szkołę podstawową.
         W ramach 6 Edycji Narodowego Czytania „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego rodzice i uczniowie w sposób ekspresyjny i profesjonalny odczytali fragment dzieła. Wszyscy, nawet najmłodsi wysłuchali z uwagą i prawdziwą przyjemnością płynącą z obcowania z tekstem kultury.

         Cześć artystyczna  nawiązywała do 78 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz  czekających wszystkich obowiązków, chórek szkolny wykonał piosenki żegnające wakacje.
         Po odśpiewaniu hymnu szkoły wszyscy rozeszli się na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami klas.

         Życzymy radosnego nowego roku szkolnego 2017/2018, obfitego w sukcesy i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.

 

przejdź do galerii

Oprogramowanie CMS: DragoN-NogarD © ( www: http://nogard.pl )