ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2018/2019 | Uroczystość Zakończenia Roku Szkolnego 2018/2019 odbyła się 19 czerwca 2019r. Społeczność szkolna wraz zaproszonymi gośćmi- w tym roku naszą uroczystość zakończenia roku szkolnego zaszczycili: Zastępca Burmistrza Szczebrzeszyna, Pan Zbigniew Paprocha, Pani Małgorzata Bielecka Przedstawiciel ZLPK o/Zamość, licznie zgromadzeni Rodzice – Przyjaciele naszej szkoły, Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” Pani Marta Rybak. Spotkanie rozpoczęło się wprowadzeniem sztandaru i odśpiewaniem hymnu państwowego.
W dalszej części uroczystości delegacja uczniów na czele z Dyrektorem Szkoły przeszła do „Kącika Patrona” celem oddania czci i hołdu oraz złożenia kwiatów naszej Patronce Róży Zamoyskiej.
Następnie Pani Dyrektor Jolanta Szpunar podsumowała miniony rok szkolny 2018/2019 W asyście zaproszonych Gości wręczyła nagrody i stypendia wzorowym uczniom i podziękowała nauczycielom, Zarządowi Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” i Rodzicom uczniów za całoroczną pracę dla dobra naszych dzieci oraz szkoły.
Nagrody oraz stypendia jak co roku zostały ufundowane przez Rodzinę Zamoyskich.
Na zakończenie swego wystąpienia Dyrektor uczuliła zebranych na bezpieczne i rozważne korzystanie z wakacyjnego odpoczynku. Szczególne słowa skierowała również do Absolwentów naszej szkoły: ”…Kochani! Na dalszą drogę waszego życia pragnę przekazać Wam do przemyślenia i refleksji oraz podać pod Waszą rozwagę fragment Hymnu naszej szkoły, który brzmi następująco;
„Dobry jest ten, co służy innym. Jak Anioł cicho i skromnie.
Róża Zamoyska tak czyniła, a my się uczmy od Niej”.
Niechaj słowa naszego hymnu szkoły będą dewizą Waszego dorosłego życia oraz Waszego człowieczeństwa.
Postawcie na wartości, które swoim życiem realizowała Róża Zamoyska, która pokazała nam – jak żyć, jak kochać i jak być dobrym, mądrym i jak wytrwale dążyć do celu – pomimo różnych trudnych życiowych sytuacji…”
Do wakacyjnych życzeń dołączyli także: Pan Burmistrz Zbigniew Paprocha oraz Prezes Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” , którzy w krótkich wystąpieniach gratulowali uczniom sukcesów oraz życzyli wspaniałego, udanego wypoczynku.
W dalszej części uroczystości uczniowie klasy VIII przekazali sztandar szkoły młodszym kolegom oraz złożyli uroczyste ślubowanie absolwenta.
Uroczystość zakończyła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy VIII oraz I-III. Po odśpiewaniu hymnu szkolnego i odprowadzeniu sztandaru uczniowie udali się do klas na ostanie przed wakacjami spotkanie z wychowawcami.
Życzymy wszystkim bezpiecznych i wspaniałych wakacji!
Pamiętajcie o tym, o co Was prosiliśmy i na co wyczulaliśmy!
Do zobaczenia we wrześniu!
przejdź do galerii |
ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY | W dzień urodzin Róży Zamoyskiej dnia 3 czerwca 2019 r. obchodziliśmy XIII rocznicę nadania naszej szkole imienia Róży Zamoyskiej połączoną ze Szkolnym Dniem Rodziny. Myślą przewodnią tegorocznych obchodów Święta Patrona była: „Róża Zamoyska wprowadza nas w świat wartości”.
Uroczystość rozpoczęliśmy okolicznościową akademią. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu szkoły oraz złożeniu kwiatów i oddaniu czci naszej Patronce przez delegację harcerzy wysłuchaliśmy przemówienia Pani Dyrektor. Zwróciła ona uwagę na to” …, abyśmy w bieżącym roku szkolnym spojrzeli na Różę Zamoyską – jako Osobę , która wprowadza nas w świat najcenniejszych wartości. Wzór do naśladowania – jak wychowywać, aby wychować nasze dzieci w tak cennych, wartościowych i móc samemu opierać swoje Zycie na tym, co jest cenne, ważne, człowiecze i tak bliskie sercu między innymi: miłość, szacunek, poświecenie; służba drugiemu człowiekowi i Ojczyźnie. Naśladując Różę i Jana Zamoyskich, a obecnej chwili Ich dzieci, Wnuki – przekazujmy naszym dzieciom, jakże cenne wartości, pomóżmy im zrozumieć co znaczy święte słowo: człowiek, ojczyzna, Polska …”
Następnie uczniowie klas I – VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny pt. „Róża Zamoyska i jej świat wartości”. Wysłuchaliśmy wzruszających piosenek oraz usłyszeliśmy przepiękne wiersze z repertuaru Haliny Matławskiej poświęcone Patronce naszej szkoły. Wyprowadzenie sztandaru zakończyło oficjalną część naszej uroczystości.
Po krótkiej przerwie dalsza część obchodów Święta Szkoły była kontynuowana na świeżym powietrzu. Pogoda dopisała, więc wszyscy zebrani obejrzeli przedstawienie o tematyce ekologiczno - wychowawczej w wykonaniu dzieci z oddziału przedszkolnego pt. „Wiosenna opowieść”.
Następnie na placu zabaw przy szkole odbyły się konkursy i zabawy integracyjne „Jaka to melodia?”, „Mam talent”, „Jeden z dziesięciu”. Cieszyły się one dużym powodzeniem i sprawiły radość wszystkim zebranym. Potem uczniowie wraz z opiekunami udali się na boisko szkolne, gdzie odbyły się zabawy i konkurencje sportowe. Ukoronowaniem zajęć sportowych był mecz w piłkę siatkową – nauczyciele i rodzice kontra uczniowie. Nauczyciele wchodzący w skład jury ocenili występy uczniów i wręczyli wyróżnionym atrakcyjne nagrody.
Po emocjonujących zabawach można było pokrzepić się pysznymi lodami oraz kiełbaskami z grilla zakupionymi przez Rodziców. Uczniowie mieli także możliwość zakupienia słodyczy, w tym waty cukrowej.
Nasze spotkanie miało rodzinny charakter. Wszyscy: dyrektor szkoły, nauczyciele, rodzice i ich pociechy zaangażowali się w przygotowanie zadań i udział w konkursach i zawodach. Obchody Dnia Patrona i Święta Rodziny dały wszystkim możliwość atrakcyjnego spędzenia wolnego czasu oraz budowanie więzi międzyludzkich, kształtowanie umiejętności współpracy podczas realizacji wspólnych celów. Mamy nadzieję, że sprawiło dzieciom wiele radości.
przejdź do galerii |
Podsumowanie konkursów gminnych | 3 czerwca 2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbyło się podsumowanie konkursów gminnych i wręczenie nagród i dyplomów laureatom. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy III Piotr Pańczyk i klasy VIII Damian Paczkowski. Piotr Pańczyk zajął I miejsce w Gminnym Konkursie Polonistycznym Klas III „Chochlik” oraz III miejsce w Gminnym Konkursie Matematycznym Klas III. Damian Paczkowski otrzymał wyróżnienie w Konkursie Gminnym „Mistrz ortografii”.
Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
|
WARSZTATY PROFILAKTYCZNE | 29 maja 2019r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach profilaktycznych prowadzonych przez trenera Zespołu Centrum Działań Profilaktycznych. Podczas zajęć uczniowie uczyli się nazywać emocje towarzyszące różnym sytuacjom . Określali emocje jako dobre, przyjemne, przykre, budzące strach i niepokój oraz neutralne. Dowiedzieli się, jaki wpływ maja emocje na nasze zachowanie. Dzieci z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniu.
przejdź do galerii |
PODSUMOWANIE MIĘDZYSZKOLNCH KONKURSÓW Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO I FRAZEOLOGICZNEGO | Dnia 28 maja 2019r. w Szkole Podstawowej w Bodaczowie odbył VII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS Z JĘZYKA ANGIELSKIEGO: "I AM GOOD AT ENGLISH" . Z naszej szkoły udział w konkursie wzięli: A. Derwiecki, D.Paczkowski i M. Daniłowicz. Podczas konkursu uczestnicy musieli napisać test, który badał opanowanie przez uczniów słownictwa, gramatyki, umiejętności czytania ze zrozumieniem oraz wiedzę z zakresu kultury, geografii i historii Wielkiej Brytanii .
Uczeń naszej szkoły Adam Derewiecki z klasy szóstej otrzymał wyróżnienie.
Uczennica klasy ósmej Roksana Zań zdobyła II miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Frazeologicznym "Mistrz Słowa"
|
„Cała Polska czyta dzieciom". | Uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w cyku spotkań prowadzonych przez Dyrektora Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie - Panią Małgorzatę Bednarz w ramach akcji ogólnopolskiej „Cała Polska czyta dzieciom". Zaproszony Gość wprowadził najmłodszych uczniów naszej szkoły w świat literatury czytając bajki, wiersze, ciekawe opowiadania, które dzieci z wielkim zainteresowaniem słuchały, oglądały, zadając mnóstwo pytań.
Ideą tej akcji jest zachęcanie rodziców, opiekunów, nauczycieli, wszystkich dorosłych do codziennego, co najmniej 20-minutowego głośnego czytania swoim pociechom.
Czytanie dziecku to także najskuteczniejszy sposób wychowania człowieka z wyobraźnią, samodzielnie myślącego i mądrego, który będzie umiał sobie radzić ze zmianami w życiu.
Cała społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie na czele z Dyrektorem Panią Jolantą Szpunar serdecznie dziękuję Dyrekcji oraz Pracownikom Miejsko-Gminnej Publicznej Biblioteki w Szczebrzeszynie za owocną współpracę w roku szkolnym 2018/2019.
|
"Bieg po zdrowie" | Uczniowie klasy IV z naszej szkoły wzięli udział w Programie Antytytoniowym "Bieg po zdrowie" opracowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny.
Celem jego było zwiększenie wiedzy i umiejętności uczniów na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów i e-papierosów.
Zajęcia programowe realizowane były za pomocą zróżnicowanych metod aktywizujących, a podstawą ich było stymulowanie kreatywności i aktywności dzieci.
Podczas zajęć dyskutowali, wymieniali doświadczenia, spostrzeżenia, refleksje i pomysły, liczyli koszty palenia papierosów, pracowali w grupach przy tworzeniu antyreklamy dla papierosów oraz tworzyli komiksy z udziałem bohaterów programu.
Prace uczniów kl. IV na temat szkodliwego działania palenia papierosów na życie człowieka mogli zobaczyć wszyscy uczniowie naszej szkoły, nauczyciele oraz rodzice.
przejdź do galerii |
SESJA MŁODZIEŻY w UM Szczebrzeszyn | W dniu 31 maja 2019 r. w sali konferencyjnej urzędu miejskiego odbyła się sesja młodzieży, z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka. W spotkaniu z uczniami szkół podstawowych z gminy Szczebrzeszyn wzięli udział: Burmistrz Szczebrzeszyna Henryk Matej, Przewodniczący Rady Miejskiej Zbigniew Złomańczuk, Radna Katarzyna Bizior oraz dyrektorzy i nauczyciele.
W sesji uczestniczyły delegacje uczniów szkół z terenu gminy Szczebrzeszyn, w tym delegacja naszej szkoły.
Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się jak funkcjonuje gmina i na czym polega praca Rady Miejskiej. Burmistrz Henryk Matej opowiedział również o zadaniach realizowanych przez tutejszy samorząd oraz planowanych inwestycjach na rzecz dzieci i młodzieży.
Na zakończenie uczniowie zwiedzili gabinet Burmistrza, Muzeum Zegarów oraz cerkwię prawosławną.
przejdź do galerii
|
ROK 2019 ROKIEM DR ZYGMUNTA KLUKOWSKIEGO | Gmina Szczebrzeszyn - Rok 2019 ogłosiła– Rokiem dr Zygmunta Klukowskiego. W dniu 29 maja, na sesji Rady Miejskiej odbył się wykład pana Dariusza Górnego nawiązujący do tego wydarzenia. Była to również okazja do wręczenia nagród i dyplomów laureatom konkursu plastycznego pt. „Miejsca związane z dr Zygmuntem Klukowskim”.
Uczennica naszej szkoły Gabriela Samulak klasa I uzyskała II miejsce w tym konkursie i odebrała pamiątkowy dyplom oraz nagrodę rzeczową z rąk Burmistrza Szczebrzeszyna Henryka Mateja oraz Przewodniczącego Rady Miejskiej Zbigniewa Złomańczuka. Wszystkie nagrodzone prace zostały zebrane na wspólnej wystawie w sali konferencyjnej urzędu miejskiego.
|
Wycieczka do "Magicznych Ogrodów" | W poniedziałek 27 maja uczniowie klas 0-IV klas pod opieką wychowawczyń wybrali się na wycieczkę do rodzinnego parku tematycznego „Magiczne Ogrody”w Janowcu. Podczas naszego pobytu towarzyszyła nam wróżka, która oprowadzała nas po magicznej krainie, opowiadając ciekawe historie o postaciach zamieszkujących dany park. Wędrując wyznaczonymi ścieżkami wśród pachnących kwiatów, krzewów, drzew, szumiących wodospadów i strumieni, zwiedzaliśmy fantastyczne baśniowe krainy zamieszkane przez skrzaty Bulwiaki, wróżki, włochate stwory -Mordole oraz Krasnoludy. Duże wrażenie zrobiło na dzieciach pole z gigantycznymi marchewkami, Robanki, śpiewające skrzaty i mruczące drzewa.
W wolnym czasie korzystaliśmy z dostępnych placów zabaw, a następnie skonsumowaliśmy wspólny obiad, po czym każdy uczestnik wycieczki zakupił sobie pamiątkę.
Z pięknymi wspomnieniami i długotrwałymi przeżyciami szczęśliwie wróciliśmy do domów.
przejdź do galerii |
Przegląd teatralny „Bawmy się w teatr” | Dnia 22.05.2019 r. dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w XXII edycji przeglądu teatralnego „Bawmy się w teatr” organizowanego przez MDK w Szczebrzeszynie.
Celem przeglądu było promowanie edukacji teatralnej wśród uczniów oraz wzajemna inspiracja do twórczej zabawy. Spotkanie to miało charakter konkursu - wszyscy występujący nagrodzeni zostali upominkami i dyplomami, jak również był to czas wzajemnej integracji i spotkań rodzinnych ze względu na obecność rodziców, babć i dziadków występujących dzieci.
Najmłodsi naszej szkoły zaprezentowali spektakl pt. „Wiosenna opowieść!”, opowiadający o zbudzonym ze snu zimowego niedźwiadku, który nie był pewien wiosennej pory. Dzięki przekonaniom i namowom zwierząt łąkowych poczuł w końcu wiosenne ożywienie w osobie pięknej i kolorowej Pani Wiosny.Dzieci dobrze poradziły sobie w roli aktorów, pokonując lęk i nieśmiałość, a ich wyjątkowo kolorowe stroje przeniosły widzów w zaczarowany świat teatru.
Dyrekcja w imieniu pań wychowawczyń oraz dzieci serdecznie dziękuje Rodzicom za zaangażowanie, dobroć i wsparcie, a organizatorom z MDK za zaproszenie.
przejdź do galerii |
ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA |
26 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji 228 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 – Maja. Uczniowie klas IV – VI przedstawili montaż słowno- muzyczny. Treści tak przekazane były dostosowane do wieku młodych odbiorców, którzy słuchali z uwagą i zapartym tchem. Następnie okolicznościowe przemówienie wygłosiła Dyrektor Szkoły.
W tym dniu nie zapomniano też o naszej Patronce i wartościach według których żyła na co dzień. Został odśpiewany hymn naszej szkoły.
Delegacja uczniów, nauczycieli wraz z Dyrektorem Szkoły i poczet sztandarowy wzięli udział w gminno – parafialnych obchodach Święta Konstytucji 3-Maja.Delegacja Harcerzy naszej drużyny „Zawisza” wraz Panią Dyrektor złożyli wiązanki kwiatów przed pomnikiem - miejscem pamięci.
przejdź do galerii |
Słodkości od miłego gościa. |
Przed Świętami Wielkanocnymi odwiedził nas syn Róży Zamoyskiej Pan Marcin Zamoyski. W imieniu Rodu Zamoyskich złożył nam życzenia i obdarował słodkościami całą społeczność szkoły.
Była to okazja do podziękowania za okazane serce, różnorodną pomoc. Zgodnie z tradycją w imieniu całej społeczności szkolnej delegacja uczniów wręczyła własnoręcznie wykonane upominki i złożyła na ręce Pana Prezydenta życzenia świąteczne dla całego Rodu Zamoyskich.
|
Egzamin ósmoklasisty | W dniach 15,16,17 kwietnia 2019 r. po raz pierwszy w całym kraju został przeprowadzony egzamin ósmoklasisty, do którego przystąpili w bieżącym roku szkolnym nasi ósmoklasiści.
Egzamin obejmował wiadomości i umiejętności określone w podstawie programowej w odniesieniu do wybranych przedmiotów nauczanych w klasach I–VIII.
Egzamin ósmoklasisty był przeprowadzany w formie pisemnej z trzech przedmiotów obowiązkowych, tj.:
- języka polskiego
- matematyki
- języka obcego nowożytnego.
Wyniki pierwszego egzaminu ósmoklasisty będą dostępne w czerwcu 2019 r.
Każdemu z osobna i wszystkim razem życzymy jak najwyższego wyniku egzaminu!
Trzymamy kciuki!
przejdź do galerii |
Podsumowanie akcji charytatywnej „Życie przez całe życie” | Nasi uczniowie wraz opiekunami zostali zaproszeni na podsumowanie akcji charytatywnej „Życie przez całe życie”, która odbyła się w Zespole Szkół Nr 2 w Szczebrzeszynie w dniu 5 kwietnia 2019.Akcję zorganizowano z okazji obchodów Narodowego Dnia Życia, aby wesprzeć finansowo budowę kompleksu terapeutyczno – opiekuńczego „Rodzinny Dom” w Zamościu. Nasza szkoła czynnie włączyła się w realizację tego przedsięwzięcia.
przejdź do galerii |
Edu Targi w Zamościu oraz „Zawodowy strzał w 10!" | Dnia 1 kwietnia 2019 ósmoklasiści z naszej szkoły brali udział w Edu Targach, które odbyły się w zamojskim OSiR. Organizatorem tego wydarzenia było Miasto Zamość przy współpracy z zamojską delegaturą Lubelskiego Kuratorium Oświaty. Zainteresowanie wydarzeniem było bardzo duże, a młodzież odwiedzająca targi mogła zapoznać się z tegoroczną ofertą szkół publicznych i niepublicznych, zawodowych i ogólnokształcących oraz placówek zajęć pozaszkolnych.
W dniu 1 kwietnia 2019 roku Lubelski Kurator Oświaty we współpracy z Prezydentem Miasta Zamość zorganizował w Zamościu trzecią edycję przedsięwzięcia pod hasłem: „Zawodowy strzał w 10! – wybierz swoją przyszłość”. Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Wicemarszałka Sejmu p. Beaty Mazurek, w której imieniu wszystkich uczestników uroczystości pozdrowił p. Tomasz Zieliński poseł na Sejm VIII kadencji - członek Sejmowej Komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.
W tym wydarzeniu uczestniczyła również 3 osobowa delegacja naszej szkoły w składzie : Dyrektor Szkoły, Przewodniczący Rady Rodziców i nauczyciel Doradztwa Zawodowego.
Celem przedsięwzięcia była pomoc uczniom w wyborze dalszej drogi edukacyjnej oraz podnoszenie świadomości dorosłych (rodziców, doradców zawodowych), wspierających młodych ludzi w tych wyborach życiowych, na temat ich roli w procesie planowania dalszej kariery edukacyjnej i zawodowej absolwenta szkoły podstawowej i dotychczasowego gimnazjum.
|
XIII edycja konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia | Kolejny rok szkolny z konkursem ,,Trzymaj Formę'' doświadczyli uczniowie klasy VIII, którzy poprzez zajęcia wychowania fizycznego jak również przygotowanie teoretyczne brali udział w teście wiedzy o zdrowym stylu życia.
Głównym celem konkursu było zwiększenie świadomości wśród młodzieży szkolnej, na temat wpływu żywienia i aktywności fizycznej na zdrowie, w szczególności poprzez pogłębienie wiedzy w zakresie prawidłowego żywienia i zdrowego stylu życia oraz ich znaczenia dla organizmu człowieka.
|
Akcja charytatywna "Życie przez całe życie" | W niedzielę (24 marca) z okazji obchodów Narodowego Dnia Życia zamojskie Stowarzyszenie „Krok za Krokiem” zorganizowało akcję charytatywną „Życie przez całe życie”. Wydarzenie było połączone ze zbiórką funduszy na rzecz budowy Kompleksu Terapeutyczno-Opiekuńczego dla dorosłych osób z niepełnosprawnościami w Zamościu. Zaangażowanie władz lokalnych, mieszkańców miasta i gminy było ogromne. W zbiórce wzięli udział uczniowie, harcerze, stowarzyszenia, jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, Koła Gospodyń Wiejskich, pracownicy pogotowia ratunkowego, klub motocyklistów, lokalni przedsiębiorcy, sportowcy, pasjonaci rękodzieła, parafie, Miejski Dom Kultury.
Nasza społeczność szkolna włączyła się w akcję charytatywną poprzez przygotowanie animacji, konkursów i zabaw dla dzieci, które prowadzono na terenie Zespołu Szkół nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego. Przygotowano liczne atrakcje dla najmłodszych, a największym zainteresowaniem cieszyło się malowanie twarzy wykonywane przez mamę naszej uczennicy. Liczny udział uczniów naszej szkoły w akcji charytatywnej był możliwy dzięki zaangażowaniu Dyrektora szkoły, nauczycieli oraz rodziców.
przejdź do galerii
|
„ Czystość Ziemi w naszych rękach” | Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie zorganizowali akcję „Wiosenne porządki”.
Uczniowie klas IV-VIII wyruszyli w teren aby uporządkować najbardziej zaśmiecone miejsca w naszej miejscowości.
Dbamy o jej czystość i dajemy dobry przykład dla dorosłych.
przejdź do galerii |
Program „Czyste powietrze wokół nas” | W marcu uczniowie oddziału przedszkolnego uczestniczyli w cyklu pięciu zajęć warsztatowych prowadzonych przez wychowawcę klasy w związku z przystąpieniem do XI Edycji Programu Przedszkolnej Edukacji Antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas”. Program ma charakter profilaktyczny i realizowany jest pod patronatem PIS i przy współpracy PSSE w Zamościu.
Dzieci bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach i proponowanych przedsięwzięciach. Wykonywały liczne parce plastyczne m.in. : plakaty - „Źródła dymu”, postać Dinusia z papierowych talerzyków, znaczki - „Zakaz palenia”.
W program w dużej mierze włączyli się rodzice, którzy wspólnie z dziećmi wykonali Papierosaki-straszaki i napisali „List do osób palących”. Uczniowie uczestniczyli w nauce piosenki o Dinusiu, w zabawach muzycznych i ruchowych z naśladowaniem emocji, jakie towarzyszą podczas oddychania świeżym powietrzem, a jakie są związane z dymem papierowym. Poznały opowiadanie „O kominie, który przestał dymić” i odbyły pogadankę z Panią Pielęgniarką szkolną na temat „Wpływu nikotyny na zdrowie człowieka”. Ostatnim etapem zajęć warsztatowych był przemarsz po najbliższej okolicy z kolorowymi odznakami, propagującymi zdrowy styl życia bez dymu nikotynowego.
Realizując zadania warsztatowe dzieci zapoznały się z istotnymi informacjami na temat szkodliwości dymu papierosowego oraz biernego palenia. Nauczyły się jak należy postępować w sytuacji, kiedy inni przy nich palą.
przejdź do galerii |
Pogadanka przedstawiciela KRUS | 12 marca 2019r. w naszej szkole gościliśmy przedstawiciela KRUS, który przeprowadził z uczniami pogadankę na temat zagrożeń, jakie mogą napotkać dzieci podczas pracy w gospodarstwie rolnym pt. „Bezpieczeństwo dzieci na wsi przez cztery pory roku”. Uczniowie obejrzeli też przygotowaną prezentację „Rodzina Porażków”, przedstawiającą rożne sytuacje niebezpieczne dla dzieci mieszkających na wsi. Na zakończenie spotkania przedstawiciel KRUS rozdał uczniom broszury prewencyjne i ogłosił IX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny, który w tym roku przebiega pod hasłem „Bezpiecznie na wsi: maszyna pracuje, a dziecko obserwuje”.
Celem konkursu jest promowanie pozytywnych zachowań związanych z pracą i zabawą na terenach wiejskich.
Na naszej stronie będziemy zamieszczać informacje o przebiegu konkursu.
przejdź do galerii
|
Wycieczka do sali zabaw "Jaś i Małgosia" | Dnia 14.02.2019r. uczniowie klas 0-III wraz z wychowawczyniami w ramach ferii zimowych uczestniczyli w wycieczce do sali zabaw „Jaś i Małgosia” w Zamościu. Celem wycieczki było przede wszystkim: integracja zespołu uczniowskiego, propagowanie aktywności ruchowej oraz stworzenie możliwości radosnego i wspólnego spędzenia czasu. Dzieci korzystały z dostępnych labiryntów, zjeżdżalni, basenu z piłeczkami, miały możliwość odpoczęcia i konsumpcji jak również zakupu smakołyków w sklepiku.
Pełni niezapomnianych wrażeń i emocji uczniowie bezpiecznie wrócili na teren szkoły, a następnie pod opieką rodziców/opiekunów do swoich domów.
przejdź do galerii
|
Pobyt w kręgielni Blaboom w Zamościu | W środę 13.02.2019r. w ramach drugiego dnia zimowiska grupa uczniów wraz z opiekunami przebywała w kręgielni Balaboom w Zamościu. Uczniowie rywalizowali na torze, gdzie liczyła się odpowiednia technika, siła i celność, a wyniki sumowała tabela po dziesięciu kolejkach. Poza kręglami zarówno chłopcy jak i dziewczęta korzystali z gry w piłkarzyki oraz w krążki.
Wszyscy bardzo dobrze się bawili i aktywnie spędzili czas.
przejdź do galerii |
Wyjazd na stok narciarski w Jacni. | We wtorkowy poranek 12.02.2019r. grupa uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wybrała się do Jacni na stok narciarski w ramach ferii zimowych. Pierwszą atrakcją były zjazdy na ślizgaczach z górki saneczkowej, a następnie zjazdy na pontonach śnieżnych. Kolejnym punktem programu było ognisko, przy którym uczniowie mogli się trochę ogrzać jak również zjeść gorącą kiełbaskę. Na koniec odbyły się wyścigi na ślizgaczach co z pewnością umiliło program dnia.
Wszyscy świetnie się bawili i na pewno będą z uśmiechem wspominać wyjazd do stacji narciarskiej w Jacni.
przejdź do galerii |
ZABAWA CHOINKOWA 2019 | 9 lutego 2019 roku w naszej szkole odbyła się zabawa choinkowa.
O godzinie 14.00 Pani Dyrektor Jolanta Szpunar powitała zgromadzonych: uczniów, rodziców i nauczycieli życząc wesołej zabawy i jeszcze wspanialszych przeżyć oraz wspomnień.
O godzinie 15.00 rozpoczęła się część artystyczna. W roli konferansjerów wystąpili uczniowie klasy VIII Weronika Samulak i Miłosz Daniłowicz. Występy poprzedzone były przygotowaniami uczniów pod okiem wychowawców.
Uczniowie oddziału przedszkolnego wystąpili w tańcu ,, Hafanana”
Uczniowie klasy I – zaprezentowali układ taneczny „Mamma mia”.
Uczniowie klasy II i III – przedstawili tańcu do utworu grupy „Village People” „Y, M, C, A”.
Uczniowie klasy IV – uczyli jak robić czekoladę
Uczniowie klasy V – pokazali jak tańczyć „Makarenę”.
Uczniowie klasy VI/VIII – zaprezentowali satyryczne wiersze, które w lustrze humoru ukazali uczniów naszej szkoły.
Na koniec pierwszoklasiści w scenkach pokazali babcię, która nigdy nie narzekała i nieposłusznego dziadka.
Następnie odbył się słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców dla swoich pociech.
Kolejnym ważnym punktem wieczoru było spotkanie ze Świętym Mikołajem, który rozdał paczki wszystkim dzieciom. Dziękujemy Mikołajowi za odwiedziny i wspólną zabawę. Tak wyjątkowego Mikołaja mają tylko uczniowie naszej szkoły.
Wspaniała zabawa trwała do godziny 20.00.
Dziękujemy panu Patrykowi Bartnikowi za pełnienie funkcji didżeja i atrakcyjne poprowadzenie zabawy. Dobrana właściwie muzyka to gwarancja na najwspanialsze wspomnienia.
Serdecznie dziękujemy również Pani Katarzynie Czuk Przewodniczącej Rady Rodziców oraz grupie rodziców za wszelaką, różnorodną pomoc w zakresie pięknej organizacji zabawy choinkowej i przeróżne niespodzianki dla uczniów, grona pedagogicznego, personelu obsługowego naszej szkoły.
Niechaj radość dzieci będzie poczuciem spełnionego obowiązku.
Serdecznie dziękujemy!
przejdź do galerii
|
Apel podsumowujący pracę w I półroczu roku szkolnego 2018/2019r | W piątek, 8 lutego 2019r. w naszej szkole odbył się apel podsumowujący pracę w I półroczu roku szkolnego 2018/2019r. W wystąpieniu pani Dyrektor zapoznała społeczność uczniowską z osiągnięciami i wynikami dydaktyczno- wychowawczymi uczniów. Przedstawiła uczniów, którzy osiągnęli miano wzorowego ucznia oraz tych, którzy nie opuścili ani jednej godziny i uzyskali 100% frekwencję. Wyróżnieni zostali także uczniowie, którzy brali udział w konkursach, przeglądach i zawodach sportowych osiągając wysokie noty. Pani Dyrektor pogratulowała wyróżnionym uczniom, wszystkim życzyła zapału do pracy w II półroczu, tak aby grono wyróżnionych powiększyło się.
Następnie opiekun Samorządu Uczniowskiego przeprowadził pogadankę „Bezpieczne ferie” zwracając uwagę dzieci na zagrożenia i niebezpieczeństwa, które czyhają na nieuważnych podczas zabaw zimowych. Omówił zasady bezpiecznego zachowania się w miejscach zimowego wypoczynku, przestrzegał przed zabawami w miejscach do tego niedozwolonych. Pogadankę na temat bezpieczeństwa podsumowała pani Dyrektor przekazując uczniom kamizelki odblaskowe, które szkoła otrzymała w ramach OGÓLNOPOLSKIEJ KAMPANII EDUKACYJNO- INFORMACYJNEJ „BEZPIECZNA DROGA” współfinansowane ze środków Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości RP, zachęcając dzieci do noszenia ich jeśli będą poruszali się po zmroku.
Ostrzegawcze kamizelki odblaskowe sprawiły dzieciom dużą frajdę, zostały od razu przez nie nałożone. Uczniowie obiecali, że będą pamiętali o noszeniu kamizelek i innych elementów odblaskowych.
przejdź do galerii |
Zebranie z rodzicami podsumowujące I okres roku szkolnego 2018/2019. | 7 lutego odbyło się zebranie podsumowujące osiągnięcia za I okres roku szkolnego 2018/2019. Pani Dyrektor podsumowała bogaty dorobek naszych uczniów, nauczycieli - przedstawiła nazwiska uczniów, którzy otrzymali stypendia za naukę i zasłużyli na szczytne miano wzorowego ucznia, uczniów ze 100% frekwencją. Następnie wymieniła osiągnięcia w konkursach przedmiotowych organizowanych przez LKO, LSCDN, jak i w tych, które były organizowane na terenie gminy.
Następnie odbyła się pedagogizacja rodziców. Pan R. Sudołowicz i p. T. Harasimowicz przedstawili prezentację „Bezpieczne i odpowiedzialne korzystanie z zasobów dostępnych w sieci””, panie L. Godzisz i J. Ochmańska przedstawiły prezentację „Jak rozwijać potencjał ucznia w szkole i w środowisku rodzinnym” .
Na zakończenie odbyły się spotkania rodziców z wychowawcami w klasach, a po nich kontakty indywidualne.
|
Bezpieczne ferie | Ferie zimowe to dla dzieci i młodzieży wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do swych domów, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa, obowiązujących tak podczas zorganizowanych wyjazdów zimowych, jak i spędzania tego czasu w miejscu zamieszkania. Te zagadnienia omówili policjanci z Komisariatu Policji w Szczebrzeszynie podczas spotkania w naszej szkole 29 stycznia 2019r. Policjanci zwrócili uwagę na to : jak bezpiecznie spędzać wolny czas na świeżym powietrzu podczas zabaw na śniegu, zjazdy z górki, jazdy na nartach czy łyżwach oraz innych zabaw na śniegu i lodzie; jak bezpiecznie korzystać z urządzeń elektrycznych; jak zachować się podczas spotkań z osobami nieznanymi oraz zwierzętami, które mogą być niebezpieczne. Podkreślili, że tylko umiar, zdrowy rozsądek i ostrożność pozwolą cieszyć się zimową aurą oraz spędzić ferie zimowe bezpiecznie.
|
DZIEŃ BABCI I DZIADKA | Dyrektor szkoły z ogromną radością powitała w murach naszej szkoły przybyłych Dziadków i Babcie oraz niecodziennego gościa Pana Henryka Mateja Burmistrza Szczebrzeszyna, który zaszczycił nas swoją obecnością jako Gospodarz naszego miasta.
Licznie przybyli goście zasiedli przy przygotowanych dla nich stołach mogli skosztować smacznych ciast domowego wypieku przygotowanych przez bardzo zaangażowanych rodziców. W pięknie udekorowanej sali dzieci klasy 0-I wraz ze swoimi wychowawczyniami przygotowały program artystyczny. W trakcie uroczystości Babcie i Dziadkowie mogli podziwiać swoje pociechy w różnych występach. Dzieci, poprzez wiersz, piosenkę i taniec, teatr i skecz mogły wyrazić kochanym Babciom i Dziadkom, swoje uczucia. Podziękowały za trud włożony w ich wychowanie. Mali artyści z przejęciem odtwarzali swoje role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa, kierowane pod ich adresem.
Na zakończenie programu artystycznego dla wszystkich Babć i Dziadków wspólnie odśpiewano „100 lat”, a wnuczęta wręczyły własnoręcznie wykonane laurki i kwiatki. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje pociechy, które włożyły wiele wysiłku w to, by jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Nie zabrakło również wspólnych zabaw oraz konkursów z gośćmi przy słodkim poczęstunku przygotowanym przez rodziców.
Po występie wiele miłych słów skierował do wszystkich zebranych Pan Burmistrz. Podziękował Babciom i Dziadkom za wielką miłość i poświęcenie, które każdego dnia okazują swoim wnuczętom. W swojej wypowiedzi podkreślił, że Dziadkowie to wielki skarb dla wnuków, oni czynią dzieciństwo udanym i szczęśliwym. Dla swych wnuków mają zawsze czas, umieją pocieszyć, są cierpliwi, zawsze lepiej rozumieją, a przede wszystkim bezgranicznie kochają. Dla nich wnuczęta są radością życia.
Atmosfera tej uroczystości była wspaniała, podziękowaniom ze strony gości nie było końca. Dzieci poczuły się prawdziwymi gospodarzami tej uroczystości. Spotkanie upłynęło w miłej i serdecznej atmosferze.
Gorące słowa podziękowania należą się również rodzicom, którzy nie tylko dowieźli honorowych gości na uroczystość, ale okazali dużą pomoc w przygotowaniu i przeprowadzeniu imprezy. Spotkanie było okazją do rozmów, dzielenia się wrażeniami, a przede wszystkim umocnienia więzi rodzinnych i okazją bliższego poznania się.
Jeszcze raz dziękujemy Babciom i Dziadziom i życzymy zdrowia, radości i wielu wspaniałych lat z wnukami. To był naprawdę wyjątkowy dzień, pełen uśmiechu i radości. Szczęśliwe i rozpromienione twarze Babć i Dziadków po raz kolejny ukazały, jak ważne są takie spotkania i wspólnie spędzone chwile z wnukami.
Dyrektor szkoły p. Jolanta Szpunar serdecznie dziękuje wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób włączyli się w pomoc przy organizacji tej wyjątkowej uroczystości.
przejdź do galerii |
Pokazy chemiczne - UMCS Lublin | 25 stycznia 2019 r uczniowie klasy VIII mieli okazję uczestniczyć w pokazach chemicznych zorganizowanych przez UMCS w Lublinie. Uczniowie byli świadkami wielu eksperymentów i doświadczeń, które ze względu na swą złożoność nie są możliwe do przeprowadzenia w warunkach szkolnych.Po pokazach mogli zadbać także o sprawność fizyczną w parku trampolin XL Jump, gdzie atrakcji i trików gimnastycznych pod okiem instruktorów poznali bez liku.
Wycieczkę można podsumować stwierdzeniem:,,coś dla duszy jak i ciała."
|
III ETAP zawodów w tenisie stołowym | W dniu 23.01.2019r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się III etap (rejonowy) zawodów w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2003/2004/2005.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowały uczennice z klasy VIII : Roksana Zań oraz Weronika Samulak.
W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły V miejsce, co jest dobrym wynikiem biorąc pod uwagę bardzo wysoki poziom zawodów.
Gratulacje dla naszych uczennic, które dały z siebie wszystko i zdobyły cenne doświadczenie jeżeli chodzi o grę na wysokim poziomie.
|
UROCZYSTE SPOTKANIE OPŁATKOWE | Dnia 21 grudnia 2018r. odbyło się spotkanie opłatkowe gromadzące szkolną społeczność. Uczestniczyli w nim także przedstawiciele rodziców i Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”. Dyrektor szkoły, Pani Jolanta Szpunar gorąco powitała zebranych. Harcerze drużyny „Zawisza” działającej przy naszej szkole wręczyli na ręce Pani Dyrektor „Betlejemskie Światło Pokoju”
Część artystyczną rozpoczęły dzieci z oddziału przedszkolnego pastorałką „Cicho, cicho na paluszkach” . Następnie uczniowie klas II - V zaprezentowali jasełka „Dziecięce sceny na Boże Narodzenie” autorstwa Aliny Doroty Paul, podczas którego przypomnieli polskie tradycje i zwyczaje świąteczne , słowem i śpiewem kolęd wprowadzili zebranych w świąteczną atmosferę.
Pani Dyrektor złożyła zebranym świąteczne życzenia. Podkreśliła także znaczenie życzliwości i pomocy, z jaką spotyka się społeczność naszej szkoły ze strony dzieci oraz Wnuków naszej Patronki Róży Zamoyskiej, a także innych Przyjaciół naszej szkoły.Powiedziała ... "nie jesteśmy w stanie wyrazić całej naszej wdzięczności, naszego szczęścia, że istnieją jeszcze TACY LUDZIE, którzy są wrażliwi na potrzebę innych i pomimo kilometrów, które nas dzielą zawsze w czas potrafią sprawić radość, która spływa do naszych dzieci jak "Świąteczna Betlejemska Gwiazda"
Następnie wszyscy zebrani złożyli sobie nawzajem życzenia świąteczne i połamali się opłatkiem.
przejdź do galerii |
Z wizytą w Domu Seniora i DPS | Dnia 20 grudnia 2018 r. uczniowie klasy V udali się z okolicznościową częścią artystyczną do Gminnego Domu Seniora w Szczebrzeszynie. Przedstawienie miało tytuł „Dziecięce sceny na Boże Narodzenie”. Autorką była nieżyjąca już poetka, zaprzyjaźniona kiedyś z naszą szkołą Alina Dorota Paul.
Dzieci zaniosły również drobne prezenty wykonane przez uczniów klasy IV z ich wychowawczynią. Były to własnoręcznie zrobione pierniczki oraz ciasto zrobione przez mamy z dziećmi. Wręczyły też zakładki do książek z fragmentami kolęd oraz życzenia od wszystkich pracowników szkoły: Dyrektora, Nauczycieli, Rodziców i Uczniów.
Jasełka podobały się pensjonariuszom. Dzieci otrzymały od nich czekoladowe cukierki.
Takie same prezenty zawieźli harcerze i członkowie Szkolnego Koła Wolontariatu w ramach akcji „Razem na święta" do Domu Pomocy Społecznej „Pod modrzewiami" w Błoniu.
przejdź do galerii
|
Betlejemskie Światło Pokoju | Dnia 19 grudnia, harcerze z drużyny harcerskiej ”Zawisza” ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie uczestniczyli w uroczystości Przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju podczas uroczystej Mszy świętej w kościele św. Katarzyny w Zamościu pod przewodnictwem bp Mariana Rojka. Biskup nazwał harcerzy obrońcami światła. Akcja przekazania BŚP 2018 przebiegała pod hasłem „Światło które łączy…”.
|
Konkurs "Karmnik dla ptaków" | W dniu 14 grudnia 2018 roku odbyło się uroczyste podsumowanie i wręczenie nagród uczestnikom konkursu pt. „Karmnik dla ptaków”, którego organizatorem konkursu był Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodek Zamiejscowy w Zamościu. Celem konkursu było: kształcenie postaw proekologicznych, uwrażliwienie dzieci i dorosłych na dokarmianie ptaków zimą, poznanie ptaków, które odwiedzają zimą karmniki oraz poznanie sposobów jak mądrze dokarmiać ptaki zimą. Wspólne wykonywanie karmników miało także wpłynąć na zacieśnianie więzi rodzinnych. Na konkurs zgłosiło się łącznie 53 uczniów z 8 szkół podstawowych. Wszystkie karmniki zostały wykonane z dużą starannością i pomysłowością, dlatego też wybór najładniejszych był bardzo trudny.
Najwyżej ocenione karmniki w naszej szkole wykonali pod opieką swoich rodziców i dziadków.
I miejsce - Gabriela Samulak
I miejsce - Szymon Kitowski
II miejsce - Mikołaj Ciężak
III miejsce - Radosław Farion
Wyróżnienie - Piotr Pańczyk
Wyróżnienie - Amelia Kitowska
Wyróżnienie - Maja Piasecka
Wyróżnienie - Maja Nowosad
Michał Borowski – nagroda za udział
Iza Kościk - nagroda za udział
Julia Kapuśniak- nagroda za udział
Mateusz Kapuśniak - nagroda za udział
Wykonane przez uczniów karmniki są przeznaczone do zawieszenia na terenie Ostoi Roztocze w Kawęczynku oraz naszej szkoły w ramach akcji „Pomóżmy ptakom przetrwać zimę”. Organizatorem akcji jest Fundacja Honor Pomagania Dzieciom. Każda ze szkół biorących udział w konkursie otrzymała pamiątkowy dyplom i złote serduszko Fundacji.
Serdecznie dziękujemy za piękne „arcydzieła” w postaci wykonanych karmników naszym rodzicom – zwłaszcza tatusiom i dziadkom, którzy zgromadzili wokół tak szczytnego dzieła całą rodzinę – obierając za cel wychowanie dzieci i młodzieży na dobrego, wrażliwego człowieka dla ludzi i zwierząt.
przejdź do galerii
|
Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę |
W zimowy, grudniowy dzień - 13.12.2018r., najmłodsi uczniowie naszej szkoły pod opieką swoich pań, przeprowadzili akcję pt. „Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę”. Była to lekcja otwarta, która zgromadziła całą społeczność szkolną – Panią Dyrektor, Nauczycieli, Uczniów klas I-VIII jak również Rodziców i Dziadków.
Przedszkolaki poprzez recytację wierszy i śpiew piosenek, chciały uzmysłowić, jak bardzo ważne jest zaangażowanie ludzi w stosunku do istot bezbronnych: ptaków, zwierząt domowych i leśnych w warunkach ich trudnej egzystencji zimą.
Była to doskonała lekcja dobroci i życzliwości, mówiąca, iż „Zwierzę to istota żywa, a człowiek jest mu winny poszanowanie i opiekę. Pomoc bliźniemu nic nie kosztuje i nic nie boli, a sprawia wielką satysfakcję”.
Na podsumowanie Pani Dyrektor powiedziała „…była to piękna lekcja z życia, ukazująca …. Jak być dobrym człowiekiem….”
przejdź do galerii |
Mikołajki |
Święty Mikołaj, który w tym roku szkolnym niespodziewanie przybył do nas był bardzo bogaty. Pewnie wszyscy byliśmy niezwykle grzeczni? Najpierw z rana porozmawiał z naszymi rodzicami i przyjechał wręczyć nam paczki.
Następnie około południa wrócił z ogromnymi paczkami z Warszawy. Święty Mikołaj spotkał Panią Agnieszką Rożnowską, która w imieniu swoich Sióstr i Brata oraz własnym, a także wnuczki naszej Patronki – Róży Zamoyskiej przekazała dużo przeróżnych, wspaniałych słodkości płynących ze szczerego serca.
W dniu 17.12.2018 zawitał do nas po raz kolejny – przywiózł mnóstwo egzotycznych owoców. Ledwie je przydźwigał. Dzieci były uradowane z nieoczekiwanej wizyty i wdzięczne za pamięć o nas. Nawet odległość nie sprawia problemu naszym PRZYJACIOŁOM, którzy o naszych dzieciach i szkole zawsze pamiętają.
GORĄCO DZIĘKUJEMY za wszystkie podarunki. Jak co roku przekonaliśmy się o serdeczności i dobroci – DZIECI I WNUKÓW naszej Patronki – Róży Zamoyskiej.
przejdź do galerii |
Międzynarodowy Dzień Wolontariusza | Dnia 5 grudnia 2018r. w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji Międzynarodowego Dnia Wolontariusza. Podczas apelu przedstawiono uczniom prezentację multimedialną dotyczącą tematyki wolontariatu. Jej celem było przybliżenie uczniom idei wolontariatu i sylwetki wolontariusza. Zapoznano uczniów z różnymi formami pomocy jakie można realizować w ramach wolontariatu w najbliższym otoczeniu.
|
Andrzejki 2018 | 29 listopada odbyła się w naszej szkole zabawa andrzejkowa. Jako pierwsze bawiły się dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I – III. Na początku dzieci zatańczyły „Taniec na przywitanie”. Następnie nauczycielki przybliżyły dzieciom historię i tradycje andrzejek. Kolejnym punktem były na przemian wróżby i zabawy taneczne. Dzieciom bardzo podobały się wróżby, w których losowały - co je czeka w najbliższej i dalszej przyszłości oraz kim będą jak dorosną. Odpoczynkiem w zabawie był słodki poczęstunek.
O godzinie 16.00 zabawę andrzejkową rozpoczęli uczniowie klas IV – VIII.
W programie nie zabrakło wróżb i zabaw andrzejkowych. Uczniowie świetnie bawili się przy dyskotekowej muzyce.
Tegoroczne andrzejki, jak co roku dostarczyły dzieciom okazji do wielu ciekawych zabaw.
przejdź do galerii |
"Razem na Święta" |
Nasza szkoła odpowiedziała na apel Minister Edukacji Narodowej i włączyła się w akcję "Razem na Święta". Szkolne Koło Wolontariatu zajmie się koordynacją działań wynikających z akcji. Mamy nadzieję, że nasze działania dadzą radość obdarowanym i obdarowującym. |
Zawody w tenisie stołowym - etap powiatowy | W dniu 22.11.2018r. w Szkole Podstawowej w Gorajcu odbył się II etap (powiatowy) zawodów w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowały uczennice z klasy VI: A.S., A.Z., H.W., oraz uczniowie z klasy VI: S.D., S.K., K.S.
W kategorii dziewcząt nasze uczennice zajęły II miejsce i tym samym awansowały do etapu rejonowego, który zostanie rozegrany 01.02.2019r. w Werbkowicach. Chłopcom pomimo dobrej gry nie udało się przejść do kolejnego etapu. Dziewczętom życzymy powodzenia i trzymamy kciuki!!!
|
Drużynowe zawody w tenisie stołowym | W dniu 15.11.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się I etap (gminny) zawodów w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowały uczennice z klasy VI: A.S., A.Z., H.W, oraz uczniowie z klasy VI: S.D, Sz.K., K.Sz.
Zarówno dziewczęta jak i chłopcy zajęli II miejsce i tym samym awansowali do etapu powiatowego, który zostanie rozegrany 22.11.2018r. w Gorajcu.
Gratulacje dla wszystkich zawodniczek i zawodników!!! Życzymy powodzenia w kolejnym etapie!!!
|
Uroczystości patriotyczne -Zespół Szkół "Krok za krokiem" | 13 listopada 2018r. uczniowie klasy IV wraz z wychowawczynią wzięli udział w uroczystości patriotycznej zorganizowanej z okazji 100 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Organizatorem uroczystości było Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem” oraz Zespół Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”.
Uroczystość odbyła się w Klubie Batalionowym w Zamościu. Na początku zgromadzeni zostali zapoznani z działalnością Stowarzyszenia Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Następnie zaproszeni goście obejrzeli program słowno – muzyczny w wykonaniu uczniów, rodziców i nauczycieli Zespołu Niepublicznych Szkół Specjalnych „Krok za krokiem”. Po wysłuchaniu montażu słowno – muzycznego delegacja harcerzy złożyła kwiaty przed pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego.
przejdź do galerii
|
ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI | 11 listopada obchodzimy najważniejsze polskie święto narodowe związane z odzyskaniem w 1918 roku po 123 latach niewoli niepodległości. 11 XI 2018 roku to dzień szczególny, bowiem obchodzimy 100 rocznicę. Data ta przypomina nam, że wolność raz zdobyta i osiągnięta nie jest czymś trwałym, tylko czymś danym, co trzeba pielęgnować. Z tej okazji w naszej szkole 9 XI 2018 roku odbył się uroczysty apel. Uroczystość rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu narodowego o godz. 11.11. Następnie uczniowie szkoły zaprezentowali montaż słowno – muzyczny pt. „Pieśni i melodie, z którymi szliśmy do wolności”. Stanowił on niezwykłą wędrówkę przez historię Rzeczpospolitej. Dodatkową atrakcją uroczystości była przygotowana przez uczniów prezentacja multimedialna podkreślająca, że walce od najdawniejszych czasów towarzyszyła pieśń, która dawała siłę, świadomość więzi narodowej i wiarę w przetrwanie.
przejdź do galerii |
Gala podsumowująca - „Lubelskie rekordy dla Niepodległej” Zamość 9 listopada 2018 | 9 listopada 2018 r. w Centrum Kultury Filmowej "Stylowy" w Zamościu odbyła się uroczysta gala „Lubelskie rekordy dla Niepodległej”, będąca podsumowaniem cyklu działań poświęconych obchodom 100. Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę.
Naszą szkołę na tej uroczystości reprezentowali Dyrektor Szkoły Jolanta Szpunar oraz uczeń klasy VI Adam Derewiecki. Do udziału w gali zaproszono delegacje dzieci i młodzieży (wraz z dyrektorami) ze szkół i placówek z 14 powiatów województwa lubelskiego, które w dniu 8 czerwca 2018 r. wzięły udział w akcji „Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości” i otrzymały certyfikat Biura Rekordów. Uroczystości towarzyszyła zorganizowana w hall-ach CKF „Stylowy wystawa fotorelacji prezentujących dotychczasowe działania szkół i placówek związane z obchodami 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Uroczystość rozpoczęło wspólne odśpiewanie hymnu narodowego w ramach zainicjowanej przez Ministra Edukacji Narodowej oraz Radę Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji Narodowej, akcji - „Rekord dla Niepodległej”.
Zaszczycili tę uroczystość: p. Teresa Misiuk Lubelski Kurator Oświaty, Dyrektor Delegatury w Zamościu KO w Lublinie p. Monika Żur, Wojewoda Lubelski prof. Przemysław Czarnek, senator RP Jerzy Chróścikowski, Biskup Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ks. dr. Marian Rojek oraz Prezydent Miasta Zamość p. Andrzej Wnuk.
Czuliśmy się zaszczyceni, że wzięliśmy udział w tak ważnej i wzniosłej uroczystości.
|
Kwesta na cmentarzu | W uroczystość Wszystkich Świętych drużyna harcerska „Zawisza” z naszej szkoły uczestniczyła w kweście na cmentarzu parafialnym w Szczebrzeszynie. Udział naszych harcerzy w tej akcji był odpowiedzią na prośbę księdza proboszcza Andrzeja Pikuli. Poprzez kwestę dzieci włączyły się w dzieło ratowania zabytków na terenie parafii św. Mikołaja.
|
Pamiętamy o zmarłych | Dnia 31 października odbył się apel „Pamiętamy o zmarłych” z okazji Dnia Wszystkich Świętych i Dnia Zadusznych. Uczniowie klas II – VIII zaprezentowali krótką część artystyczną. Następnie delegacje uczniowskie zapaliły znicze pod pomnikami pracowników cukrowni Klemensów – ofiar II wojny światowej, Tadeusza Kościuszki oraz zbiorowej mogile żołnierzy I wojny światowej.
więcej zdjęć w galerii |
Apel SKO | 6 listopada 2018 roku odbył się w naszej szkole apel SKO pod hasłem „Październik miesiącem oszczędności”. Uczniowie klasy V, IV i II zaprezentowali społeczności szkolnej krótką inscenizację zachęcającą do systematycznego oszczędzania w SKO oraz do oszczędzania wody, energii elektrycznej, szanowania przyborów szkolnych oraz do recyklingu. Przypomniane zostały zasady działania SKO oraz ogłoszono konkurs plastyczny „Oszczędzanie fajna sprawa”, który organizowany jest przy współudziale Banku Spółdzielczego w Szczebrzeszynie. W trakcie apelu uczniowie klasy I otrzymali swoje pierwsze książeczki SKO.
przejdź do galerii |
Lekcja historii "KU NIEPODLEGŁEJ" | 30 października 2018 w naszej szkole wystąpiła Grupa Artystyczna REKONSTRUKTO z pokazem historycznym pod hasłem "KU NIEPODLEGŁEJ". Młodzi pasjonaci historii zaprosili uczniów naszej szkoły na interesującą opowieść o tym, jak bohaterowie walczyli o "wolność, honor i ojczyznę.
W programie zaprezentowano:
- stroje z epoki ( szwoleżer, powstaniec, kosynier, oficer I brygady Legionów Polskich)
- powstania narodowe- kościuszkowskie, okres Księstwa Warszawskiego, listopadowe, styczniowe, I Wojna Światowa
- kolekcję replik broni używanych przez powstańców i podczas I wojny światowej
- sytuacje pod zaborami
- rolę i legendę marszałka Józefa Piłsudskiego oraz legionów
- ekwipunek i uzbrojenie
- kulturę i sztukę patriotyczną.
Artyści z pasją prezentowali ogromną wiedzę historyczną upamiętniającą dążenia niepodległościowe Polaków. Zapraszali również dzieci i młodzież naszej szkoły , aby w tej niecodziennej lekcji "na żywo" uczestniczyli. To była niezwykle ciekawa i pouczająca "lekcja patriotyzmu.
przejdź do galerii |
ŚLUBOWANIE KLASY PIERWSZEJ | Ślubowanie to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. To niezwykłe wydarzenie miało miejsce w naszej szkole 29 października 2018r. Pierwszoklasiści ubrani w stroje galowe niecierpliwie oczekiwali na najważniejszy moment uroczystości – pasowanie na ucznia. Zanim pierwszaki zostały przyjęte do grona uczniów musiały wykazać się umiejętnościami śpiewu i recytacji. Pierwszaki jako dowód gotowości szkolnej zatańczyły poloneza, a następnie zaprezentowały program artystyczny pt. „ODKRYWCY WIEDZY” , odkrywali tajemnice edukacji polonistycznej, matematycznej, muzycznej, języka angielskiego, wychowania fizycznego oraz religii. Występy dzieci spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Mali artyści po każdym występie byli nagradzani gromkimi brawami.
Po występie przystąpili do zdania egzaminu wiedzy i sprawności fizycznej przygotowanego przez Samorząd Uczniowski, przed zaproszonymi gośćmi. Samorząd uczniowski nie miał wątpliwości co do tego, że swój pierwszy poważny egzamin pierwszaki zdały celująco. Najmłodsi uczniowie szkoły otrzymali też zapewnienie, że starsi koledzy zawsze będą służyć im pomocą. Fakt obecności zaproszonych gości i rodziców, dodawał dodatkowej rangi tej uroczystości.
Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego.Następnie głos zabrała Pani Dyrektor. Chwilę później dzieci przystąpiły do aktu ślubowania, złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, wygłaszając słowo - Ślubujemy!
Pani dyrektor Jolanta Szpunar nie miała najmniejszych wątpliwości, gdy dotykając ramion dzieci, ołówkiem z dumą przyjmowała je do grona uczniów naszej szkoły.
Następnie pierwszoklasiści zostali obdarowani przez dyrekcję szkoły pierwszym dokumentem-legitymacją szkolną, dyplomem oraz zeszytem pamiątkowym z okazji 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę – ufundowanym przez KO w Lublinie – Delegatura w Zamościu. Od rodziców otrzymali medale oraz książeczki, a koleżanki i koledzy z klas II i III ofiarowali im układanki. Po czym odśpiewano hymn szkoły i odprowadzono sztandar.
Uroczystość zakończyła pani dyrektor, życząc wszystkim pierwszoklasistom, by każdy dzień w naszej szkole dostarczał im wspaniałych przygód z nauką oraz radosnych chwil w towarzystwie kolegów, koleżanek i pracowników szkoły. „Bądźmy dla siebie przyjaciółmi, aby mając w centrum uwagi szczęście oraz wszechstronny rozwój dziecka, pomóc Im postawić na takie wartości, którymi kierowała się w swoim życiu Róża Zamoyska wraz ze swoim mężem Janem i swoją Rodziną - nasze Niedoścignione Przykłady Życia. Podążajmy za ich wzorem, aby mogły wyrosnąć na dobrych, szlachetnych ludzi, wartościowych Polaków. Pomóżmy Im zbudować takie wartości, które utwierdzą naocznym dowodami życia o słuszności wyboru właściwej drogi, która wyznaczy wartości w młodzieńczym świecie dorastania oraz stanie się mocnym fundamentem pod Ich przyszła życie” …Po czym uczniowie, wraz z wychowawcą klasy, dyrektorem i rodzicami stanęli do wspólnych, pamiątkowych zdjęć.
Następnie był słodki poczęstunek dla wszystkich zaproszonych gości pięknie i wytwornie przygotowany przez Rodziców- DZIĘKUJEMY! Dziękujemy też wszystkim zebranym za aktywne uczestnictwo w tak ważnej chwili dla pierwszaków jaką było przyjęcie ich do społeczności szkolnej. Ten dzień był bardzo miły i pełen niezapomnianych wrażeń.
przejdź do galerii
|
Warsztaty profilaktyczne | 26 października 2018r odbyły się warsztaty przeprowadzone przez trenera Interpersonalnego Ośrodka Komunikacji z Krakowa.
Klasy IV- V uczestniczyły w zespołowych zabawach pt. „Przyjazna zabawa to dobra sprawa”. Dzieci spontanicznie reagowały na powierzone zadania i świetnie się bawiły.
Następnie klasy VI – VIII brały udział w warsztacie pt. "Ciekawość nie zawsze się opłaca. Najpierw się śmieje, później płacze – o tym, jak niszczą dopalacze”. Gdzie przekonały się o szkodliwości stosowania używek , w tym dopalaczy i narkotyków. Zajęcia były przeprowadzone w bardzo ciekawy sposób i z dużą kulturą przekazu.
przejdź do galerii |
"Zawodowy strzał w 10" | W dniu 26.10.2018r. w Zespole Szkół Nr 2 im. dr Zygmunta Klukowskiego w Szczebrzeszynie odbyły się pokazy edukacyjne po nazwą ,,Zawodowy strzał w 10”, w których brali udział uczniowie z klasy VIII. Szkoła przedstawiła szeroką ofertę edukacyjną, a uczniowie mogli sprawdzić się w różnych kierunkach kształcenia.
|
Etap powiatowy zawodów w tenisie stołowym. | W dniu 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się II etap (powiatowy) zawodów w tenisie stołowym drużynowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2003/2004/2005.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowały uczennice z klasy VIII: R. Z. i W. S.
Po zaciętych rozgrywkach dziewczęta ostatecznie zajęły II miejsce i tym samym awansowały do etapu rejonowego, który zostanie rozegrany 21.01.2019r. w Szkole Podstawowej nr 9 w Zamościu.
Powiatowe igrzyska za nami – przed nami rozgrywki rejonowe: życzymy dziewczętom dalszych sukcesów. Powodzenia!!!
|
Zawody w tenisie stołowym | W dniu 17.10.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się I etap (gminny) zawodów w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2003 i młodsi.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowały uczennice z klasy VIII: R. Z., J. Sz. oraz W. S.
W tenisie stołowym drużynowym dziewczęta w składzie: R. Z. i W. S. zajęły II miejsce i tym samym awansowały do etapu powiatowego, który zostanie rozegrany 24.10.2018r. w Szkole Podstawowej
nr 1 w Szczebrzeszynie.
Gratulacje dla dziewcząt za etap gminny i życzymy powodzenia w kolejnych zawodach!!!
|
XVIII Dzień Papieski | W naszej szkole 16 października, czyli w dokładnie w 40 rocznicę wyboru na Stolicę Piotrową Metropolity Krakowskiego kardynała Karola Wojtyły odbyła się akademia w ramach XVIII Dnia Papieskiego. Hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego było „Promieniowanie Ojcostwa”. Dzieci z klas IV – VIII przygotowały montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawiły św. Jana Pawła II jako przykład duchowego Ojca. Akademię zakończyło wspólne odśpiewanie „Barki” – ulubionej pieśni św. Jana Pawła II.
przejdź do galerii |
Dzień Edukacji Narodowej | Dnia 15 października 2018r. miał miejsce uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej.
Apel zgromadził całą społeczność uczniowską, grono pedagogiczne, przybyłych rodziców, przedstawicieli Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów”. Okolicznościowe przemówienie wygłosiła dyrektor szkoły Jolanta Szpunar. Uczniowie klas IV - VIII przedstawili montaż słowno – muzyczny, który został przygotowany pod kierunkiem nauczycieli: R. Sudołowicza i T. Harasimowicz. Miłym akcentem uroczystości były kwiaty i życzenia od Zarządu Stowarzyszenia Oświatowego „Klemensów” .
przejdź do galerii
|
XI Jubileuszowe Otwarte Biegi im. Bronisława Pietruszyńskiego - Szczebrzeszyn 2018 | Klasyfikacja końcowa uczniów z klas IV-VIII, którzy reprezentowali Szkołę Podstawową nr 3 im.Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie w XI Jubileuszowych Otwartych Biegach im. Bronisława Pietruszyńskiego :
Dystans ok.350m.
Aleksandra B. VIII miejsce
Alicja D. IV miejsce
Agata W. VI miejsce
Dominika B. IV miejsce
Adam M. VIII miejsce
Kamil Sz. IV miejsce
Dystans ok.800m.
Weronika S. I miejsce
Adrian W. IX miejsce
Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!
przejdź do galerii
|
Z fizyką „za pan brat”… | W dniu 26 września uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w jednodniowej wycieczce do Kazimierza Dolnego i na pokazy z fizyki w UMCS w Lublinie. Pierwszym przystankiem naszej wycieczki był piękny, zabytkowy Kazimierz. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od spaceru wzdłuż Wisły. Doszliśmy na Rynek i zabytkowymi uliczkami dotarliśmy na Zamek i Basztę, z której podziwialiśmy panoramę miasta. Nie lada wyczynem było pokonanie trasy na Górę Trzech Krzyży, ale wszyscy poradzili sobie z tym wyzwaniem wyśmienicie. Kolejnym przystankiem naszej wycieczki był Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie. Tam nasz pobyt przebiegał w atmosferze magii, iluzji, niesamowitych przeżyć i doświadczeń oraz wspaniałej zabawy. Mieliśmy możliwość obserwować i uczestniczyć w doświadczeniach przeprowadzanych pod hasłem: Fizyka latania, Fizyka zabawek, Błękitna planeta oraz Światło i oko. Eksperymenty były jak zwykle bardzo efektowne, a jednocześnie w przystępny sposób wyjaśniały podstawowe prawa fizyczne. Do domu wróciliśmy zadowoleni, pełni wspaniałych wrażeń i przeżyć. Za rok na pewno chętnie wrócimy na wydział Fizyki UMCS, aby znów wciągnąć się w magię eksperymentów.
przejdź do galerii |
Zawody w tenisie stołowym | W dniu 27.09.2018r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie odbył się I etap (gminny) zawodów w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców z rocznika 2006 i młodsi.
Szkołę Podstawową nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie reprezentowali uczniowie z klasy V i VI:
Klasa V:
Agata W.
Antoni Cz.
Dawid K.
Klasa VI:
Aleksandra Sz.
Aleksandra Z.
Honorata W.
Dominika B.
Kamil Sz.
Sebastian D.
Szymon K.
Uczennice: Aleksandra Sz. (III miejsce) oraz Honorata W. (IV miejsce) zakwalifikowały się do II etapu (powiatowego), który zostanie rozegrany 03.10.2018r. w SP nr 1w Szczebrzeszynie.
Gratulacje dla wszystkich uczestników turnieju!!!
przejdź do galerii |
Sprzątanie Świata 2018 | 21 września 2018 r uczniowie naszej szkoły włączyli się w Jubileuszową Akcję Sprzątanie Świata 2018. W tym roku akcja odbyła się pod hasłem "Akcja - segregacja! 2 x więcej, 2 x czyściej". Celem tegorocznej edycji było wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów.
Uczniowie z nauczycielami i wychowawcami uporządkowali teren wokół szkoły i w najbliższym otoczeniu.
przejdź do galerii |
Pierwsze spotkanie z rodzicami | Dnia 20 września odbyło się pierwsze w tym roku szkolnym zebranie z rodzicami. Po przemówieniu pani Dyrektor oraz szeregu ustaleń z rodzicami głos zabrali:pan R. Sudołowicz, który przedstawił ewaluację Programu Rozwoju Szkoły za rok 2017/2018; pan P. Kryszczuk - przedstawił ewaluację Programu Wychowawczo – Profilaktycznego za rok 2017/2018; pani M. Piaskowska omówiła wnioski z ewaluacji wewnątrzszkolnej przeprowadzonej w obranych obszarach. Następnie zapoznano rodziców z złożeniami w w/w dokumentów na bieżący rok szkolny 2018/2019. Pan Arkadiusz Nosek przedstawił prezentację multimedialną pt. „ 100 Rocznica Odzyskania Niepodległości – wychowanie do wartości i kształtowanie patriotycznych postaw uczniów przez m.in. udział w apelach szkolnych, uroczystościach wewnątrzszkolnych jak i środowiskowych”
Następnie odbyły się spotkania z wychowawcami poszczególnych klas. Szczegółowo omówiono sprawy związane z wychowaniem, opieką i kształceniem uczniów naszej szkoły.
|
Akcja odblaski | Uczniowie klasy I, II i III naszej szkoły zostali objęci akcją „Odblaski”. Celem tej akcji jest poprawa bezpieczeństwa dzieci na polskich drogach. Uczniowie podczas zajęć poznali zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Zdobytą wiedzę z zakresu bezpiecznego poruszania się po drogach jako pieszy ugruntowali podczas spacerów. Największą radość sprawiły dzieciom odblaski z Niestraszkiem przekazane szkole przez PZU. Odblaski wręczyła dzieciom Dyrektor szkoły. Potem uczniowie pod opieką wychowawców klas przeszli ulicami osiedla w celu utrwalenia zasad bezpiecznego poruszania się po drogach oraz praktycznego zastosowania otrzymanych odblasków. Noszenie Niestraszka ukształtuje u nich nawyk noszenia odblasków i wpłynie na poprawę bezpieczeństwa.
Serdecznie dziękujemy firmie PZU za wsparcie działań szkoły dla bezpieczeństwa naszych uczniów.
|
Święto Parków Krajobrazowych | 15 września 2018 r na terenie Muzeum Wsi Lubelskiej odbyło się Święto Parków Krajobrazowych Województwa Lubelskiego. Wydarzenie miało na celu popularyzację wiedzy na temat dziedzictwa przyrodniczego regionu wśród uczniów oraz ukazanie piękna lubelskich parków krajobrazowych i jego obszarów chronionych. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele w Matczynie. Po niej na scenie głównej zaproszeni Goście otrzymali odznaczenie „Przyjaciela Lubelskich Parków Krajobrazowych”. Następnie wystąpiły nasze uczennice promując śpiewem naszą szkołę w stolicy województwa. Uczniowie naszej szkoły zostali wyróżnieni zaproszeniem do udziału w Święcie Parków Krajobrazowych dzięki współpracy z oddziałem Parków Krajobrazowych w Zamościu. Podczas imprezy zwiedzili Muzeum Wsi Lubelskiej oraz brali udział w zawodach i grach terenowych, jak również w pokazach i warsztatach rękodzieła m.in.; wikliny, bibuły karbowanej, haftu. Zostali również zaproszeni do degustacji potraw regionalnych.
przejdź do galerii |
Narodowe czytanie 2018 | 8 września 2018 r., podobnie jak w wielu innych miejscach w Polsce, również w Zamościu odbyła się kolejna 7 Edycja Ogólnopolskiej Akcji NARODOWE CZYTANIE. Lekturą tegorocznego wydarzenia było „Przedwiośnie” Stefana Żeromskiego.
O godz. 10.00 na Rynku Wielkim (na schodach Ratusza można było usłyszeć historię Cezarego Baryki w interpretacji przedstawicieli szkół i ośrodków edukacyjno-wychowawczych, władz Miasta, parlamentarzystów, słuchaczy Zamojskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku i czytelników biblioteki. Również tam zaistniała nasza szkoła. Uczennica Zofia G. z klasy IV ze swoją mamą uczestniczyły w tym wydarzeniu. Po mistrzowsku odczytały swój fragment „Przedwiośnia”. Zosia wpisała się do księgi uczestników tak niecodziennego wydarzenia, uzyskała również pieczątki we wszystkich egzemplarzach naszych książek.
Serdecznie dziękujemy za tak szlachetną promocję szkoły w środowisku. Gratulujemy posiadanego talentu!
przejdź do galerii
|
"WIERNI TRADYCJI RODU. O RÓŻY I JANIE ZAMOYSKICH WSPOMNIENIE" | Rok szkolny 2018/2019 rozpoczął się przemiłą niespodzianką. Odwiedziła nas Pani Aleksandra Zamoyska i przekazała naszej społeczności szkolnej świeżo wydrukowaną książkę, jeszcze pachnącą farbą drukarską.
A książka to niezwykła – autorstwa nieżyjącej już Pani Haliny Matławskiej pt. "WIERNI TRADYCJI RODU. O RÓŻY I JANIE ZAMOYSKICH WSPOMNIENIE”
Jesteśmy wdzięczni za ten niezwykły dar. Przeczytamy go ogromną uwagą, jak przystało na szkołę im. Róży Zamoyskiej. Będziemy zgłębiać naszą wiedzę na temat życia i działalności Róży i Jana Zamoyskich i całego Rodu oraz faktów z Ich życia dotąd nieznanych.
Zachęcamy wszystkich do przeczytania tej niezwykłej publikacji.
Serdecznie dziękujemy Dzieciom Róży i Jana Zamoyskich z Rodzinami za wyjątkowe wspomnienia o naszym Patronie Róży Zamoyskiej wraz z mężem Janem, Dziećmi, Wnukami. Za przybliżenie nam Tradycji Rodów, które odegrały jakże istotną i znaczącą rolę w dziejach naszej Ojczyzny – wiernie jej służąc, w dbałości o : Wiarę Przodków i Tradycję Rodu.
Wdzięczna
Społeczność Szkoły Podstawowej Nr 3 im. Róży Zamoyskiej w Szczebrzeszynie
|
Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/2019 | 3 września rozpoczął się nowy rok szkolny 2018/2019. Po Mszy św. odprawionej w kościele św. Mikołaja w Szczebrzeszynie społeczność szkolna zebrała się w sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły odśpiewano hymn państwowy, złożono hołd w kąciku Patrona oraz zapalono znicze w miejscach pamięci narodowej. Wszyscy minutą ciszy uczcili poległych w czasie II wojny światowej. Szkolna inaugurację nowego roku rozpoczęło przemówienie pani Dyrektor, która serdecznie powitała wszystkich zebranych, a w szczególny sposób dzieci z oddziału przedszkolnego i klasy I, przybyłe do nas pierwszy raz.
Dyrektor szkoły zapewniła, iż dołożymy wszelkich starań, aby powierzonych naszej opiece uczniów wychować na godnych następców naszej Patronki – Róży Zamoyskiej. Mając na uwadze również „Model Absolwenta Szkoły” oraz ”Kodeks Poprawnego Postępowania, których współautorem byli nasi uczniowie oraz ich rodzice”. W ramach 7 Edycji Narodowego Czytania „Przedwiośnia” Stefana Żeromskiego przedstawiciele szkolnej społeczności odczytali fragment dialogu ojca i syna Cezarego Baryki o szklanych domach. Młodzi interpretatorzy tekstu S. Żeromskiego ze swoimi rodzicami potrafili zainteresować nawet najmłodszych słuchaczy.
Cześć artystyczna nawiązywała do 79 rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz czekających wszystkich obowiązków, chórek szkolny wykonał piosenki żegnające wakacje. Po odśpiewaniu hymnu szkoły wszyscy rozeszli się na pierwsze po wakacjach spotkania z wychowawcami klas.
Życzymy radosnego nowego roku szkolnego 2018/2019, obfitego w sukcesy i osiągnięcia dydaktyczno – wychowawcze.
przejdź do galerii
|
|
|